Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha új érettségi vizsgát...

Katona895 kérdése:

Ha új érettségi vizsgát teszek akkor a régi érvényét veszti? Ha igen és fel vagyok véve egy egyetemre akkor ha rosszabb érettségit írok akkor az eredményt figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
Szeretnék Matekból és töriből új érettségit tenni, mert át szeretnék menni egy másik egytemre és oda nincs meg a felvételi pontom. ha rosszabbra írom meg mondjuk a matekot mint ami most van és a régi automatikusan törlődik akkor az az egyetem ahol most vagyok elutasíthat mondván hogy nincs mega megfelelő pontom az adott szakra?

2012. ápr. 27. 11:18
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem törlődik, az új felvételi eljárásban is a jobb eredményed számít. Amikor felvettek, teljesítetted a felvételi követelményeket, így természetesen érvényes a felvételid. Ha tudsz javítani, az jó, ha rosszabbul sikerül, akkor nem változik semmi.
2012. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen!
2012. ápr. 29. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!