Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki 3ból, vagy több...

Ha valaki 3ból, vagy több tantárgyból bukik nem mehet pótvizsgázni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod.
2012. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tudtommal bármennyiből mehet (csak éppen ideje nem lesz felkészülni...)
2012. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy a magyar tanárom gyűlöl és így nyelvtanból meg irodalomból is bukásra állok, de teljesen. minden órán minimum egy egyest beírt, volt úgy, hogy hármat is kaptam, pedig nyelvtanból én egész jó vagyok (haha, jöhetnek a kommentek, hogy nem csoda, hogy megbuksz.) irodalom az elég érdekes nála, sosem az anyagot kérdezi, meg beszél összevissza.. magyarból egyébként nagyon sokan még bukásra állnak.


kémiából egy jegyem van, az egy egyes kis dolgozat (pedig adtam be házidogát, de azt nem javította ki egy hónapja, elfelejtette nekem mert mikor bekellett adni pont hiányoztam, pótoltam és nem javította ki, pedig négyes az simán lehetne...)

a a negyedik tárgy meg elég szánalmas szerintem, az tánc. nem járok művészeti iskolába, sima angolos gimibe járok, lehetne inkább egy tesi ehelyett a borzalmas óra helyett, itt is csak arcra megy, aztán a sok nem táncolásból gyűltek össze egyeseim, de mivel más jegyszerzési lehetőség nincs, mint hogy EGYETLEN EGYSZER egy óra alatt évvégén fogunk kapni két jegyet valami mozdulat sorra így esélyem nincs már javítani.


szóval a kémiát még kitudom javítani, meg talán egy magyart, ha nagyon igyekszek, de a tánc tuti bukás és félek tőle nagyon hogy osztályismétlés lesz. mert ha most meg is bukok, de pótvizsgára tenulnék rendesen..

2012. máj. 1. 23:57
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Kettőnél több tantárgy sikertelensége esetén tantestületi engedéllyel lehet pótvizsgázni. 3 tárgyból esetleg megkaphatod az engedélyt, 4-ből szerintem nem nagyon. Főleg, ha van olyan tárgyad - pl. tánc - ahol a hozzáállásod is erősen hozzájárult a bukáshoz. De elméletileg van rá lehetőség.
2012. máj. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt:

[link]

azt írják, hogy tervezik a szigorítást, hogy ne lehessen akárhány tárgyból pótvizsgázni. De nincs tudomásom arról, hogy ez már hatályos lenne. Lécci linkkel cáfolj, ha máshogy tudod!

2012. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Visszavonom az előző állításomat, röstellem, hogy nem tudtam a rendelet ide vonatkozó változását, valóban:

21. §

(8) Ha a tanuló a tanév végén - a tantárgyak számától függetlenül - elégtelen osztályzatot kapott, javítóvizsgát tehet.

2012. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Osztálytársam 6 nehéz tantárgyból átment. Lehet :)
2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, most megnyugodtam valamennyire. :D Kémiából megpróbálok átmenni, a magyart majd nyáron megtanulom, ha egyikből sem megy, táncból meg megpróbálok összetáncolni egy kettest...
2012. máj. 2. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!