Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbelin (érettségin) hány...

Szóbelin (érettségin) hány százalékot javíthat valaki legjobb esetben?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy az írásbelinek sokkal nagyobba jelentősége, mint a szóbelinek!

2012. máj. 11. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel az írásbelin több pontot kapsz ? -.-"
2012. máj. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az írásbelin minél kevesebb százalékot érsz el, annál többet javíthatsz. Minél jobb az eredményed, annál kevesebbet.


Pl.: Angolból elértél írásbelin 85%-ot, az maximális szóbelivel is csak kb. 88% lehet.

De ha elértél 43%-ot, akkor maximális pontú szóbelivel kb. 55% lesz.

Angolban viszont a szóbeli keveset tesz lantba, tehát ha nézel egy történelmet, ahol az elérhető 150 pontból 60 pont a szóbeli, akkor:

Írásbelin elérsz 32 pontot, az ugye 35%, de ha a szóbelid maximális pontú, tehát 60, akkor összesen 150/92 pontot értél el, ami 61% magyarán 2 jegyet javítottál.

De itt is érvényes ha nagyobb a százalékod kevesebbet javíthatsz, mint minden másban. Elérték 90/78 pontot, az 86%. Max szóbelivel csak 92 lehet.

2012. máj. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jl sikerül az írásbelid, akkor szinte csak rontani lehet :D


Nekem 99% lett az írásbelim, a szóbelin csak egy pontot vesztettem, de így is 98% lett az érettségim.

2012. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mivel, hogy a pontokat összeadják és utána konvertálják százalékos eredményre.


(Max 150 pontot kaphatsz, ebből 117-t írásbelin és 33-t szóbelin, és a 150-ből elért százalékos eredményt nézik csak).


Így nincs értelme arról beszélni, hogy "hány százaékot" vagy hogy "javítani", mivel bár ki lehetne számolni, de teljesen eltér a pontozási rendszer logikájától.


Szóbelin 1 pont ugyananyit ér (2/3 százalék), mint 1 pont írásbelin.


Itt nem úgy megy, mint nyelvvizsgán, hogy százalékos átlagot számolnak és az írásbeli és szóbeli ugyananyit nyom.

2012. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hiheteleten,hogy valaki nem tud egy ilyet kiszámolni és már érettségit kap.Én is most érettségizek,2 hét múlva megyek szóbelizni,de mégis tisztában vagyok,hogy miből mennyit kell teljesítenem a kívánt ereményhez. Egyébként tantárgyfüggő valamiből 60 pont a szóbeli , valamiből 50 , nyelvből 33 , emelt nyelvből 30 ( ezt onnan tudam mert ezt még tavaly csináltam) Példának leírom az irodalmat. 150 a maximálisan megszerezhető pont (ez miden tantárgyól így van!) szóbelin és írásbelin összesen ennyit tudsz összeszedni. Az irodalmom írásbeli ugye 100 pontot ért , így tehát marad 50 megszerzhető pont a szóbelire. Ha az íásbelin 90 pintod lett ( ez esetben 90%) ez ugye bőven 5-ös , ahhoz hogy ez szóbeli után is megmaradjon 120/150 pontot kell elérned a végén (ez lesz 80%) ugye ebből már 90-et megszerztél írásbelin szóbelin meg ha meg van 30 pont , akkor 80% a vége. Tehát szóbelin 30/50 (60%-ot) kell teljesítened , hogy a végén 80% legyen. Remélem érthető voltam a többi tantárgynál ugyn így. Töriből 90 az írásbeli,60 a szóbeli , nyelvnél 117 és 33 , emelt nyelv 120 és 30.


Remélem segítettem!

2012. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kis stréber! :P
2012. jún. 12. 08:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ezt nekem írtad, akkor elnézést,hogy válaszoltam. Egyébként még annyi,hogy 10%-ot minimum el kell érni mindenből,hajrá!


Sok sikert!

2012. jún. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!