Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyit lehet javítani angol...

Mennyit lehet javítani angol emelt érettségi szóbeli részével?

Figyelt kérdés
Az írásbeli 60% körül lett, kb maximum hány %-ot javíthatok? Tudom hogy pontosan nem lehet tudni, de kb se vagyok képes kiszámolni:D
2012. máj. 11. 18:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Számoljunk úgy, hogy 60% lett pont, és akkor 72 vizsgapontot értél el a 120-ból. Ha maximális pontot kapsz a szóbelire, ami a 30 pont, akkor összesen 150-ből 102 pontod van, ami 68%.
2012. máj. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
44%

Mi az hogy nem lehet pontosan tudni? Feltételezett írásbeli pontszám mellett akárhány tizedesejegy pontossággal ki lehet számolni, hogy mennyi a maximum, amit el lehet érni.

(Kb. harmadikos anyag hozzátenném)


Az írásbeli 120 pont, szóbeli 30.

Ha írásbeli x%-os (amit nem értem, hogy miért is váltottál át százalékra, mert semmi értelme nincs), akkor akkor 1,2x pontod lett. Maximum elérhető pontszám 30 a szóbelin.


Tehát így max. 1,2x + 30 pontod lehet a 150-ból, ami (2/3)*(1,2x + 30) százalékban, azaz... 0,8x + 20.


A javítás pedig 0,8x + 20 - x, azaz 20 - 0,2x.


60% esetén:

Max. 68% lehet, ami 8% javítás (de ezt már leírták).

2012. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
hát köszi a segítséget! ez nem túl fényes. egyébként nem érdekel hanyadikos anyag, mert a matek nekem mindig mission impossible volt, és a második levezetést látva így is maradt :) de nem is így értettem, hogy pontosan nem lehet tudni, hanem úgy, hogy az íráskészség részét nem tudom magamnak ellenőrizni, így a 60% sem biztos még nyilván.
2012. máj. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!