Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az emelt biológia esszé...

Az emelt biológia esszé megírásakor mire ügyeljek? Hány szavasnak kell lennie minimum és mennyinek maximum?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Még csak 11. osztályba járok, de fakultálok bioszból és a tanárunk mindegyik dolgozatba belerak egy emelt érettségis esszét, de sose mondja, hogy mennyit írjuk. Mindig csak azt hangsúlyozza, hogy legyünk részletesek, de azért ne is rizsázzunk. A megíráskor mindig figyelj arra, hogy a megadott szempontokról mindent leírj és akkor nem lesz baj. Gondolom a kipontozott sorok adnak némi támpontot, hogy mennyit kell írni, de ha van valami kikötés a hosszúsággal kapcsolatban, akkor az úgyis oda lesz írva.

Ja és sok siiikert! :)

2012. máj. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én többnyire csak a kérdésekre válaszolok kifejtetten. Nem a mennyiség, hanem a minőség számít! :)
2012. máj. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell rizsázni. Nem emlékszem már mennyi kell írni, talán kicsit kevesebb, mint egy a/4-es oldal van rá.

De felmész az OKM honlapjára, megnézel egy régebbi érettségit:) Nem kell még 3 plusz lapot kérni hozzá, hogy elférjen. Ha mindent kifejtesz, de nem rizsázod el, akkor bele fog férni.

Arra figyelj, hogy minden kérdésre válaszolj. Olyan dolgokat sem árt leírni, amiről úgy gondolod, hogy túl egyértelmű.

Én anno azért vesztettem egy pontot a hőháztartásos esszénél, mert nem írtam le, hogy melegben fel kell öltözni:D Hát eszembe sem jutott, hogy ennyire primitív dologra gondolnak.

Amúgy tényleg nem a mennyiséget nézik, hanem hogy azok, amik benne vannak a javítókulcsban, szerepelnek-e az esszében (persze helyesen).

2012. máj. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!