Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kötelező 2013-ban érettségizni...

Kötelező 2013-ban érettségizni természettudományos tantárgyból külön?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 21:23
1 2
 1/12 anonim válasza:
Én amit utoljára hallottam, az az, hogy kötölezővé fogják tenni 2013-tól. De mivel az idei évben is képesek voltak az utolsó pillantban komoly változtatásokat hozni, sosem lehet tudni. Úgyhogy szerintem érdemes tanulni mindenből a leghető legjobb szinten, mert ki tudja milyen őrült változtatásokat hoznak a jövőben.
2012. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És informatika ebbe beletartozik? :/
2012. máj. 15. 07:17
 3/12 anonim ***** válasza:
nem, természettudományi tantárgy, a kémia, biológia, fizika, és még ehhez hasonlók
2012. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az informatika is besorolható a reál tárgyak közé.az informatika tanszék sok felsőoktatási intézményben a Természettudományi Karon található.
2012. máj. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom nem, csak a hozott pontok közé kell beszámítani ötödiknek egy természettudományos tárgy utolsó 2 év végi jegyét. Ebben benne van a fizika, biológia, kémia, földrajz.

Jövőre érettségizek, nekünk ezt mondták, meg így is olvastam több helyen.

2012. máj. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Informatika faktra jártam, és nem tudom, hogy folytassam-e jövőre. Kb semmi közöm nincs hozzá, csak olyan faktra nem tudtam járni, ami nekem kellett volna.

Így nem tudom, hogy folytassam-e jövőre, mert ha nem muszáj, nem akarok belőle érettségizni. Elveszi mástól az időmet, és mondjuk úgy, hogy nem javít az átlagomon sem.

Ha mégis jövőre kitalálnák, hogy kell a reál tantárgy, és (ne adj isten) még azt is hozzátennék, hogy informatika nem tartozik bele, akkor vajon fel tudnék készülni pl biológiából, vagy földrajzból hirtelen?

Ti hogy tervezitek?

2012. máj. 15. 22:31
 7/12 A kérdező kommentje:
És kell a kötelezők mellett egy plusz választott tantárgyból is érettségizni?
2012. máj. 15. 22:32
 8/12 anonim ***** válasza:

infóból nem kötelező, mivel nem számít természettudományi tantárgynak, azt nem tudom hogy jövőre bevezetik-e (biosz, kémia, fizika,stb.)

5 tantárgyból kell kötelezően érettségit tenned, 4 alap (nyelv, magyar, matek, történelem) és egy általad választott tantárgy, de csak olyan választhatsz tudtommal, amit minimum két évig tanultál

2012. máj. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát ez egyre jobb. :D Kezdek komolyan félni.
2012. máj. 16. 21:13
 10/12 anonim ***** válasza:
CNekünk a biológiatanár erre a kérdésre azt felelte, hogy csak a minimum 2 évig tanult természettudományi tantárgy év végi jegyéből kapsz pontot, nem kell érettségizni.
2012. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!