Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek hogy ment a biológia...

Kinek hogy ment a biológia érettségi ma?

Figyelt kérdés
ti melyik feladatot nem tudtátok?

2012. máj. 15. 11:55
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szerintem elég nehéz volt, az eddigiekhez képest. A tegnapi nap folyamán 9et oldottam meg a régebbiek közül, jórészt könnyebbek voltak szerintem.

Nekem a molekulafelismerés nem ment egyáltalán, a kémiához hülye vagyok, csak a glükózt ismertem fel teljes bizonyossággal, és az ehhez kapcsolódó feladat de ment könnyen.


A másik nehéz az Rh-s feladat volt, de szerintem az nagyjából sikerült jóra.


Illetve a maláriás feladat utolsó kérdése, hogy genetikailag azonos populációba tartoznak-e az állományok... Azt írtam, hogy igen, de nagyon kíváncsi leszek a megoldókulcsra!


Neked hogy ment, stb?

2012. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Katasztrófa volt..úgy indultam el, hogy meglesz a 80%, ehhez képest örülök, ha 4-es lesz. Némelyik feladatnak köze nem volt a bioszhoz..régebbiekben betettek egy képet a gyökérről, meg olyan fogalmakat kérdeztek, hogy mi az, hogy egyivarú, meg kétlaki, most meg tudjam, hogy azonos populációban vannak-e a maláriafajok és hivatkozzak valami rezisztenciára? Gratulálok annak, aki ezt összeállította, ez nem egy középiskolai tananyagtól elvárható feladatsor.
2012. máj. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
tisztázzuk, hogy te most a középről beszélsz
2012. máj. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 PetFen ***** válasza:
huu,elkezdetem olvasni a kommenteket és megijedtem egy kicsit,mert az emelten nem találkoztam maláriás ..stb feladattal ..emelt sem volt egyszerű:(
2012. máj. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok....hát a 3 feladaton nem tudtam eligazodni, a vér összetevőinél, annyi kocka nem vonal és betű volt, hogy nemtudtam,hogy most a kockákba a betűk alá írni kell-e vagy nem. Pedig a vér összetevőit kívülről tudom, a feladataikat is. Ott nagyyából megírtam mindent. Aztán volt az Rh-s feladat, én ahhoz hozzá se kezdtem, semmi nem szólt róla a könyvben. Kb ennyi volt amit alig, vagy nem tudtam
2012. máj. 16. 09:24
 6/13 A kérdező kommentje:

Az első feladatban ugye a zsiráf volt a kakukktojás? abba is belezavarodtam, tök szarul voltak felrajzolva a körök...

végül kihúztam a zsiráfot, de eldobom az agyam ha az lett volna a jó...

2012. máj. 16. 09:26
 7/13 A kérdező kommentje:
Na igen a molekulákat nem ismertem fel,de alatta tudtam az állításokra válaszolni.
2012. máj. 16. 09:27
 8/13 anonim válasza:

Dehogy a zsiráf!

Egyértelmű heterotróf, szövetes élőlény. A cellulózbontó baktérium se nem autotróf, se nem eukarióta.


Egyébként valóban. Valami nem jó az oktatásban.

1. Miért kell olyan dolgokat tudni az érettségiben, ami a tankönyvben nem szerepel?

2. Vagy miért nem az érettségi követelményekhez igazítják a tankönyveket?

Egy középiskolás diáknak nem dolga külön forrásokból tanulni, nincsenek is számára megfelelő források.

Gondolok itt az idei érettségi példáján az antigén-antitest, fogalmakra. A tankönyvben egyszerűen ellenanyag szerepel...

Korábbi érettségiben: altruizmus. A környezettan hallgató barátom sem tudta fejből a fogalmát.

számtalan példát sorolhatnánk fel, és ez csak a középszint!

Egyébként első válaszoló voltam.

2012. máj. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Hmm..hát nem tudom, nekem úgy érzem, hogy jól ment. Én az eddigieket gyakorlásképen kb 50-60% körül írtam meg, szerintem ez most jobban ment. Az Rh-nak én nagyon örültem, mert nekem a vércsoportok mennek a legjobban:D.

A Maláriás feladat nagy része szövegértés volt. Én ott nemet írtam a végén, mondván, hogy nem egy időben, nem azonos helyen vannak, és nem alkotnak szaporodási közösséget, de szerintem az igen válasz is jó lesz, mert az élőlények által (pl. ember) máshova is eljuthatnak ezek az "anyagok". A vér összetevőit előző este néztem át, tehát ebből a szempontból az könnyű volt. Nekem leginkább az emberi vér- rostacsövek összehasonlítása volt komolya feladat, hát ott szerintem sok pontot is veszítettem.

Összességében közepes nehézségűnek ítélem meg (számomra) az érettségit.

2012. máj. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Eredmények milyenek lettek? Nekem jobb lett, mint amire számítottam, 89% lett szerencsére!

Nektek kiderültek már a pontjaitok?

2012. máj. 30. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!