Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 18 év alatt is van esti...

18 év alatt is van esti gimnázium, szakközépiskola?

Figyelt kérdés

Ha igen van valami feltétele, kell-e nyomós indok ( mint a magántanulóságnál), hogy felvegyenek?

Ezek általában fizetősek? Miben különbözik egy rendes tanórától? Számíthatok osztályközösségre, esetleg velem egykorú osztálytársaim lesznek? Év közben is lehet váltani, vagy év elején érdemes? Ugyanúgy 50%-os diákom lesz? Minden érdekelne az esti tanításról, szóval aki rendelkezik tapasztalattal, infókkal illetve pár szabad perccel az ossza meg velem :)


2012. máj. 16. 19:13
 1/1 anonim válasza:
100%

Sajnos arra nem tudok válaszolni,hogy 18év alatt felvesznek e esti tagozatra.Szerintem lehetséges,hogy igen,de biztos nyomós indokok kellenek hozzá.


A többire tudok válaszolni,én is esti suliban tanultam.:)


Igen,ezek általában fizetősek.Legalább is ahova én jártam,az fizetős. 20ezer ft/tanév. Persze plusz a könyvek,füzetek stb..


Rendes tanórától abban különbözik,hogy sokkal több anyagot zúditanak rád,mint egy normál nappali tagozatos iskolában. 1-2 tanítási napon rengeteg anyagot vesztek,ami nappali tagozaton több hét esetleg. Szóval elég gyors a tempó!Másban nem igazán különbözik,a tanár ugyan azt az anyagot adja le,ugyan úgy vannak dolgozatok,jegyek stb..


Osztályközösség: az én osztályomban,viszonylag jó az osztályközösség,tartjuk a kapcsolatot mailban,telefonon stb..segítünk 1másnak. Szóval nálunk jó volt. Itt is megvannak a kisebb közösségek. Nekem van olyan osztálytársam akinek a nevét/vezetéknevét mai napig nem bírtam megjegyezni.De arra ne számíts,hogy ugyan olyan oszályközösség lesz mint nappalin. Már csak a korkülömbség miatt sem. A tanulók egy részének,veled egy idős gyerekeik vannak!:))


Veled egykorúakra ne nagyon számíts,mármint 18 év alattiakra. Nálunk az átlag kb. 30év lehet. Van egy-két huszonéves, a többség 26-32éves, és vannak e felettiek is bőven.:)


Hogy év közben lehet e váltani arról fogalmam sincs,de szerintem biztos meg van a módja.


Esti tagozaton ugyan úgy 50%-os diákod lesz,mint a nappalin.


Kb. ennyi. Ha van kérdésed még bátran tedd fel!:)

2012. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!