Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ELTE TTK-n mennyiv...

Szerintetek ELTE TTK-n mennyivel emelik a ponthatárokat idén?

Figyelt kérdés
úgy néztem, hogy alig van több ember, aki jelentkezett az adott TTK-s szakokra, szóval jelentős emelés szerintem nem lesz azon felül, hogy az 500 pontos rendszer miatt emelnek. Szerintetek? hány pontot vártok?

2012. máj. 17. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Haat,tobben emelteztek mint AZ elmult evekben, szerintem 20-25 pontnal nagyobb emelkedes nem lesz:-)
2012. máj. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
20-25? olyan sok? az azért már nem indokolt, nem gondolod? Én úgy 10-15-re gondoltam, nehezebb volt az idei biológia és kémia érettségi is, alig jelentkeztek többen, miért számítasz ilyen sokra?
2012. máj. 17. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem sok a 20-25 pont emelkedés. Nem volt nehezebb egyáltalán az idei érettségi, ezt mindig azok találják ki, aki abban az évben érettségiztek. Egyáltalán nem volt nehéz. Szerintem most vagy 2X-3X annyian emelteztek, mint egyébként. Én tavaly érettségiztem és jelentkeztem biológia szakra (na Isten ments, h az eltére, természettudományos képzés Szegeden a legjobb), elötte 259-volt a ponthatár, én alapból úgy számoltam, hogy felmegy kb. 300-ra, mondjuk az sem lett volna probléma, mert annál azért jóval több pontom volt. De csak 283-ra emelkedett (és látod, ez is 24 pont emelkedés, pedig itt még nem is volt a nagy beijesztés). Igen, emelték a keretszámokat, de azért nem olyan sokkal.
2012. máj. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Eddig akiket kérdeztem, mind 10 körülre számítottak, az egyik közép iskolai igazgató, a másik ELTE-n biológus. Amúgy ELTE-n vagyok egy kutatócsoportban mint kutdiák, (kutató diákok országos szövetsége) szóval mindenképp ELTE lesz, szerintem erős túlzás, hogy Szeged annyival jobb lenne, inkább egyenrangúak, meg az egyetemek rangsorában az ELTE TTK előrébb van. De mindegy, nem ez volt a kérdés amúgy sem. Tavaly előtt amúgy 368 volt a ponthatár, tavaly meg 364 lett az ELTE-n biosz szakon. Szóval ott nem volt különösebb emelés, mint amit Szegeden mondasz.
2012. máj. 17. 14:20
 5/7 anonim válasza:
mit gondoltok matekon mennyire fog emelkedni a ponthatár?
2012. máj. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
PTE TTK-t jeloltem meg, (no vmiert engem is Isten ments az ELTE-től, tavaly 256 volt a ponthatár (kémia), az azelotti evhez kepest, ha jol emlekszem 40 ponttal emelkedett tvaly, en azt mondom iden is emelkedni fog, szerintem ugyanennyivel. Szoval 300 korul lesz a ponthatar! ELTE TTK-n is emelkedni fog szerintem minimum 20-25 ponttal, szoval egyet kell h ertesek az egyik valaszoloval tokeletesen mindenben :D
2012. jún. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a vidéki egyetemeken sokkal alacsonyabbak a ponthatárok, ezért vannak ott nagyobb emelkedések, de ahol magasabbak a ponthatárok, ott csak nem várhatók drasztikus változások. Főleg, hogy kb ugyan annyi ember jelentkezett a szakra. Amúgy mi bajotok az ELTE-vel? minden listán, ahol az egyetemeket rangsorolják, az ELTE előrébb van nemzetközi és hazai szinten is.
2012. jún. 7. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!