Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nézik az egyetemi...

Mennyire nézik az egyetemi felvételinél a gimnáziumi osztályzatokat?

Figyelt kérdés

ELTE-BTK-ra szeretnék jelentkezni, romanisztikán belül olaszra és franciára.

Ebből a két tárgyból jó vagyok (szeretem is nagyon), de az átlagomat eléggé lehúzza pl. a matek, kémia, fizika.

Mennyire nézik a gimnáziumi jegyeket a felvételinél?


2012. máj. 23. 17:17
 1/3 Strigi ***** válasza:

Egyáltalán nem nézik. A felvételi tantárgyak utolsó négy féléves eredményeit nézhetik, ezek szakonként változnak. De még ezt sem muszáj, mert akár két érettségi eredménye is elég, akkor nem számít semmilyen középiskolai jegy.


Olvasd el a felvi.hu oldalon a pontszám számítását!!!


(Hogy-hogy nem világosítottak még fel az iskolában?)

2012. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 módon lehet számolni pontszámot. az egyik az "bonyolultabb" xd (ott nézik a 11. évvégi, 12. évvigi jegyeket + az érettségis jegyeket, de van olyan eset is h valamelyik tantárgyból a korábbit kell nézni -> választani kell egy természettudományos tárgyat amit legalább 2 évig tanultál, ha azt 9. és 10.-ben tanultad akk ennek a két év évvégi eredményét kell nézni az adott tantárgyból). a másik a duplázós.


de azt nézik mindig ami neked kedvezőbb.

2012. máj. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából még csak 10.-es vagyok, és öt éves tagozatra járok, így még távolabb van az érettségi (és a felvételi), de azért mégiscsak érdekel, hogy mennyire kell odafigyelnem a számomra nem fontos tárgyakra. :D
2012. máj. 23. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!