Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF-KERESKEDELEM és MARKETING...

BGF-KERESKEDELEM és MARKETING szakra milyen könyvet, vagy akármit ajánlotok felkészülni, hogy ne szakadjak meg a tanulásba, mert soha életemben nem tanultam gazdaságtant meg mikromakro-t. Szóval?

Figyelt kérdés
egyszerű gimiben tanultam, gazdaságot sosem tanultam, olyan válaszokat várok, amelyeket átolvasva lesz valami selytésem a dolgokról...köszi!

#tanulás #BGF #gazdaságtan #KERESKEDELEM ÉS MARKETING #mikro makro
2012. máj. 24. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én ide járok, de nem erre a szakra és nem magyarul :D de nálunk sokan voltak akik úgy jöttek ide, hogy nem tanultak semmit hasonlót, csak szimpla gimiből, egy kis hátránnyal indul, amit be tud hozni. Amúgy nem a mikró-makróval lesznek a gondok szerintem :D

Am én közgazdasági szakközépbe jártam és mi ezekből a könyvekből tanultuk a mikró makrót:

[link]

Beszerezheted, olvasgathatod előre :D

2012. máj. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor mikkel lehetnek gondok??:D...főleg hogy matekból vagyok a leggyengébb az érettségi tantárgyyak közül (40%).Mivel tudnám szerinted megkönnyiteni a dolgomat?


...az a gazdasági szak amire te is jársz, ugye a többi gazd. szakon is azt tanulják az 1-2 évben?

2012. máj. 25. 14:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, én is elég gyenge vagyok matekból, csak én turizmus-vendéglátásra jelentkeztem.
2012. máj. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én amúgy angolos vagyok (nemzgazd):) A húzótantárgyak az abszolút a matek 1 (deriválás, integrálás) és a matek 2 (valszám), az infó, amit ráadásul négy féléven keresztül tanulsz és sorra épülnek egymásra (számtech 1, számtech2, alkalmazott számtech, gazdinfó) ja meg persze a statisztika 1 és 2 :D Az, hogy egymásra épül, az azt jelenti, hogy amíg az egyik tárgyból nicns meg a vizsgád, addig nem veheted fel azt amelyik ráépül, így van az, hogy nem végzed el 3 év alatt az elméleti képzést :) Vannak ilyen direkt szivatások, pl. a 80% elméleti statisztika teszt, amit minimum ennyire meg kell írnod..., infó elméleten olyanokat tanultok, ami kb infó szak szintű, és ebből 50% kell...

De amúgy összességében jó suli, én szeretek ide járni, hogy a KVIK-en hogy mennek ezek a dolgok azt nem tudom, de valószínűleg hasonló :D

2012. máj. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bumbi02 ***** válasza:

Hát azért info annyira nem húzós, és statisztika első zh-hoz is majdhogynem elég ha átlagot tudsz számolni.



De ha nyáron tanulni akarsz, akkor deriválás-integrálás ajánlott első félévre, illetve a valószínűségszámítás alapjai (kombinatorika) ami második félévre jó alapot jelent.

Könyvből pedig azt érdemes megvenni, amit úgyis megvetetnének majd:

[link]


Kviken ebből tanultunk első félévben.



Amúgy meg, idén volt egy kis matek felkészítő, azoknak akiknek matek rosszabbul ment. De igazából ha megérted otthon a határértékszámítást, deriválást integrálást, akkor nem tudnak zavarba hozni..:)

2012. jún. 4. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!