Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katolikus gimnáziumban miért...

Katolikus gimnáziumban miért nem lehet lógós fülbevalót hordani?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Iskolámban nem hordhatunk semmiféle lógós fülbevalót.Nem csiricsárés, nem kirívó, egy egyszerű szolid lógós kis fülbevalót sem.
2012. máj. 25. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Ennek nincs köze a katolikushoz. A te iskoládban felállították ezt a szabályt, ezért nem lehet. én egyetértek, lassan 14 évesen úgy néztek ki, mint aki 25-30 és aszerint is kezelnek, kezelnének, esetleg nem jó szándékkal. Az iskola csak óvna ettől, hagyjad, ne ellenkezz.
2012. máj. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
77%

Nekünk is mondtak mindent (körömlakk, hajfestés), aztán igaz, hogy nem katolikus iskolába jártam, de szerintem minden 20. lánynak volt már valahogy festve a haja, és szerintem minden 3. lánynak vagy festve volt a körme, vagy kilométeres műkörme volt. Ami tényleg tiltva volt az tesin ékszer. Főleg ugye ezek a fülbevalók, mert könnyen bele lehet kapni, aztán "kicsit" fájhat is. :) Volt már abból cirkusz abban a suliban abból, hogy valaki ilyen fülbevalóval ment?

Amúgy egyetértek az előttem szólóval, de ezt nem csak egy fülbevaló teszi.

2012. máj. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi már utólag lettünk katolikus iskola.Úgy értem,én annak idején nem ilyen iskolába jelentkeztem,csak az egyház átvett minket. Mondták,hogy lesznek változások,de ne ijedjünk meg,semmi durva! Nos,én átvertnek érzem magam,mert nem ezt ígérték,nem erről volt szó. Nem egy fülbevalón fog múlni valaki elk*rvul-e vagy sem,más lesz-e az életfelfogása. Engem öltöztet,pedig mellette acélbetkóst hordanék, ha lehetne.. A kérdés még mindig kérdés,mi a baj vele? Jogosan vagyok fölháborodva?
2012. máj. 25. 19:55
 4/6 anonim válasza:
100%

Szerintem jogosan. Egy fülbevaló senkinek soha nem ártott még, én 2 éves korom óta hordok, semmi baj nincsen vele.

Az iskola nem egy templom hogy megfelelő öltözék nélkül ne lehessen belépni de sajnos ezt a nagyokos egyháziak nem tudják.

Az is egy külön tészta, ha eleve katolikus gimibe jelentkezel, mert akkor elvileg fel vagy készülve arra hogy milyen szűzies hangulatban kell ott létezni, és elvileg te azt elfogadod, azáltal hogy oda jelentkezel.

De , mint azt írtad eredetileg nem katolikus gimibe jártál, csak megváltoztatták. Jogosan érezheted úgy, hogy elcseszték az addigi jó sulid ezáltal, legalábbis én úgy érezném, főleg , hogy én speciel ateista vagyok. (bár szerintem ez a fülbevalós kérdés egyáltalán nem hitfüggő, isten nem fog kevésbé szeretni mert fülbevalót hordasz).


Hogy mégis miért szabnak efféle tilalmakat a sulidban?

Az egyház, főleg a katolikus a hülye szabályaival sohasem volt másra hivatott mint hogy irányítsa és meghülyítse az embereket. Az egész nyavalya másról sem szól mint a tilalmakról, mert ha sok van, könnyebb kordában tartani a tömegeket. Szomorú, de igaz, hogy működött a módszerük, hiszen nézz csak körül hol tartanak most. Azt hiszem a papokat jobban tisztelik, mint pl. a tudósokat, akik éppen jók is vmire, pedig hidd el a papoktól jobban kell félned hogy "érett nőként" kezelnek ,mint bárki mástól, fülbevalóval vagy anélkül, túl sok ilyen sztorit ismerek...

Én kb. egy napig nem bírnék egy katolikus suliban létezni mert nem bírom elviselni az emberi hülyeséget aminek egy remek példáját te hoztad fel a fülbevalóról, úgyhogy minden tiszteletem a tiéd, kitartást.

2012. jún. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szenvedek nagyon,lelkileg tönkretesz.Múlthét pénteken szólva lett a hajam miatt is,ami vörös.Nem piros,nem rózsaszín.Vörös.A bakancsomat már levettem,a fülbevalóimat sem hordom.Értetlenül állok ez előtt,nagyon nehéz tűrni.Gondoltam már,hogy az atyával beszélek,mert igazából nekem egy nővér és atya sem szólt az öltözködésemre.Hanem az igazgató,a katolikus szellemiségre hivatkozva.Az egyik nővér még a bakancsomat is megdicsérte. Kérdem én,tudna-e valamit tenni az atya?Azt hiszik azért lázadok,mert most ilyen korszakom van.Nem!Az igazamért próbálok harcolni.Több kevesebb sikerrel!

Köszönöm a választ!

2012. jún. 7. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg az atyával, vagy egy nővérrel, vagy a vallási vezetővel ha van ilyen, biztos segítenek majd. Fura ügy, mivel a katolikusok elvileg nem ítélnek külsőről, mondjuk ez alapból egy hülyeség szerintem, ugyanis mindenki akarva-akaratlanul az első blikk alapján 3 másodperc alatt megalkot egy véleményt a másikról. Lényeg a lényeg, nem vagy kirívó akkor nem értem az igazgatót! Mindenképp beszélj vele, neked is vannak ám íratlan és írott jogaid is! ;)
2012. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!