Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek vidéki (Debrecen)...

Szerintetek vidéki (Debrecen) önköltséges jogász szakon mekkora ponthatár-emelkedés várható?

Figyelt kérdés

Tudom hogy lehetetlen besaccolni és felesleges kalkulálni, de egyszerűen nem tudok leállni, folyamatosan ezen gondolkozom és kíváncsi vagyok mások hogy vélekednek róla. Mint tudjuk, mostantól az 500-as pontrendszer működik. Tavaly 205 volt a ponthatár, ám a minimum szint megemelkedett, 240-re. Vagyis minimum 15 ponttal emelkedik. De vajon ettől többel? Ha az állami képzést nem vesszük figyelembe, mivel ez Debrecenben megszűnt. csupán ~50 fővel jelentkeztek többen. Én 360 körüli pontra számítok, a tavalyi adatokat, statisztikákat figyelembe véve szerintetek mekkora az esélyem hogy bejutok? Első helyen jelöltem be. Ismétlem, tudom hogy felesleges kalkulálni hisz kiszámíthatatlan a rendszer, egyszerűen csak kíváncsi vagyok mit gondolnak mások, olyanok akik érdekeltek a témában.

Köszönöm!



2012. máj. 28. 17:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem sok családnak van rá pénze, szerintem nem ugrik olyan sokat
2012. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, ez igaz. Viszont, a mi családunk sem tudná kifizetni, így marad a diákhitel. Ha engem nem tántorított el, mást miért tenné? Ha jól tudom, Debrecenben a legolcsóbb a jogászképzés. Ennek ellenére, remélem Neked lesz igazad!



Köszönöm hogy válaszoltál!

2012. máj. 28. 17:42
 3/18 anonim ***** válasza:
szia én is ide jelentkeztem,neked hogy sikert az érettségid mennyi pontod lesz kb? mit gondolsz a ponthatárról?
2012. jún. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

a magyarom elég jó lett, jó szóbelivel 90% körüli lesz. a töri egy kicsit elszúrtam, de mivel 60pontos a szóbeli, még javíthatunk a dolgokon :)

Neked?

hát, szerintem ha emelkedik a ponthatár, nem hinném hogy 300 fölé, így bőőőőven bejutnék.

Te mit gondolsz? emelkedni fog?

2012. jún. 5. 20:32
 5/18 A kérdező kommentje:

így, az írásbelik után is 360köré tippelek magamnak, csak hogy a kérdésre válaszoljak :)

Első helyen írtad be? Örülök hogy rátaláltál a kérdésemre, mert hiába nézelődtem a felvi.hu-n, különböző főrumokon, sehol nem találtam senkit aki megosztotta volna a véleményét velem...

2012. jún. 5. 20:36
 6/18 anonim ***** válasza:

nekem Szeged van első helyen Debrecenen 3 helyen van.


akkor 300pont körül lesz szerinted a határ?

2012. jún. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

szerintem ott körül, de mint tudjuk, semmi sem biztos, csak a halál!


:D

2012. jún. 7. 15:48
 8/18 anonim ***** válasza:
Igaz, én az első két helyen az ELTE és a PPKE jogász szakát jelöltem meg mindkét finanszírozási formában, a szegedit pedig harmadiknak. Szerintem a ponthatár max. az ELTE-n éri el a 400 pontot, max 410-re tippelem. A vidéki egyetemeken minimum pont várható, max 300, de az is Szegeden....
2012. jún. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én az ELTE-re és Pázmányra adtam be,utána Debrecen jog majd igazgatásszervező. De előretettem a két Debrecenit mert Pest esélytelen. Nekem olyan 360 körül lesz a pontom szerintem. Nem hiszem hogy 350 fölé menne de majd 1 hónap múlva kiderül.. :) Sok sikert,remélem majd találkozunk ősszel a jogi karon! ;)
2012. jún. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szia! Neked is köszönöm hogy válaszoltál! :)

Sajnos a magyar szóbelim nem sikerült olyan jóra mint szerettem volna(meg mint amennyit elvártam volna magamtól). Igazából máig nem értem miért pontoztak le ennyire, viszont az nyugtat egy kicsit, hogy a töri a vártnál jobb lett, szóval ez kompenzálja a magyart. Így 360 pontom lett, pont annyi mint amit betippeltem magamnak :) Tudom-tudom találgatás, de valamilyen szinten megnyugtat hogy szinte sehol nem tippelik 36 fölé a ponthatárt. Persze ennek ellenére érhetnek meglepetések...én csak Debrecent jelöltem meg, 1. jogász, 2. igazgatásszervező.


Neked is sok sikert kívánok, remélem szeptemberben találkozunk!!! :)


(ha hallasz valamit a témában, vagy akármi, írj, én örülnék neki! :) )

2012. jún. 23. 14:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!