Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez most a szakközépis...

Hogy van ez most a szakközépiskolánál?

Figyelt kérdés
négy (vagy5) év alatt szakmát is meg érettségit is ad? és hányadiktól kezdik a szakmát tanítani? vagy 4 évig rendes tanterv aztán érettségi után lehet szakmát tanulni?

2012. jún. 1. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Kapsz egy érettségit és mellette tanulsz egy szakmát is amiről nem kapsz papírt csak ha még érettségi után maradsz X évet.


Mondhatni ua. mint egy gimnázium csak kevesebb a nyelv óra és az órakeretbe benne van egy adott szakma tanulása is.

2012. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 9-10. évfolyamon csak 1-2 lötyögős óra van a szakmaválasztással kapcsolatban. 11. évfolyamon keményen bejönnek a szakmai tárgyak, de a 12. évfolyam végén még nem kapsz képesítést. A 12. évfolyam után már csak szakmát tanulsz. Hogy meddig, az a konkrét szakmától függ.
2012. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
unokatesóm szakmunkásba járt, 4 év az érettségiig, aztán azután 2 év volt a kozmetikus elvégzése
2012. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17.00

Szakmunkásban (ma már szakiskolának nevezik) nincs érettségi.

2012. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

én most végzek szakközépbe (informatika szakra járok).

9-10.ben emelt szintű óraszámba ment az infó (heti 4 óra). 10. év végén leadtuk a kémiát, bioszt, földrajzot.

majd 11-ben bejött 2 új tantárgy (heti 2-2 óra) + megmaradt a heti 4 infó + 2 óra informatika fakultáció (de ez már ugyebár nem kötelező).


nem ad szakmát (ha maradsz x évet akk igen, nálunk ez 2 éves OKJ-s képzést jelent), de ha már tudod milyen irányba mész tovább, akk ajánlott szakközépbe menni a megfelelő szakra.

2012. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szakmát nem ad, csak érettségit, mindössze annyi, hogy érettségi után ott maradhatsz, és akkor csak egy év, mire megkapod a papírod az adott szakmáról.

Nem tudom máshol hogy van, vegyiparin tudom, hogy van egy rakás kémia, meg mellette hetente egy négy órás labor. És ennyi. Illetve építőiparisoknak is hetente egy négy órás szakmai gyakorlatuk van, de ebben ki is merül az egész.

2012. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!