Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 24-5 évesen belekezden...

Érdemes 24-5 évesen belekezdeni az orvosi egyetembe nőként, ha mellette családot is szeretnék majd valamikor alapítani, gyerek stb? Mennyibe jön ki államilagon egy évre való tankönyvek és egyéb kötelezettségek árai?

Figyelt kérdés

Mindenféleképpen sebészi karrier, vagy sürgősségi traumás dolgok érdekelnek.

Medikusok/medikák illetve orvosok véleményére lennék kíváncsi.

22 éves vagyok,kiskorom óta orvos szeretnék lenni, csak kicsit későn kezdtem el tenni érte.- Nagy az elhívatottság bennem, és a gyógyítás miatt, önzetlenül, nem anyagi javakért.- Utóbbi 4 évben kezdtem helyre hozni... Középiskolában is -1 év 0. miatt.

Szóval 19 évesen belekezdtem OKJ-s ápolóba.

Még egy évem van, de anyagi helyzet miatt nem biztos, hogy eltudnám rögtön kezdeni, szóval kéne 1 évet dolgozni pénzt gyűjteni.

Ekkor lennék már 24-5 mire odakerülök, hogy bejutok.

Pontok itt nem kérdés, mert meglenne államilagra addigra, különben nem tenném fel a kérdést.



2012. jún. 1. 18:38
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

Ápolók természetesen lebeszélnek -_-'

Orvosok azt mondják ne hagyjam magam lebeszélni.

Összehozható a 2 (egyetem, család) még ennyi idősen?

2012. jún. 1. 18:42
 2/37 anonim ***** válasza:
2012. jún. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Itt nem sokat írnak, nem vagyok most már az a éjjelnappal partyzzunk meg igyunk típus, középiskolában kiéltem.

Ez csak egy ápoló képzés, de itt is sok mindenről lemondok, éjjel-nappal tanulok és ez egem nem zavar, szín kitűnő vagyok.

Rengeteg orvos van akinek van már gyereke, de az feltételezem okosan csinálta időben.

2012. jún. 1. 18:50
 4/37 anonim ***** válasza:
Szia! Bár nem vagyok se orvostanhallgató, se ilyesmi, már területeken tanulok egyetemen (természettudomány), de én azt tanácsolnám neked, hogy ha ekkora benned az elhivatottság, akkor mindenféleképpen kezdj bele! Hiszen ha ot leszel 30 évesen és épp a gyerekedet nevelgeted és ápolónő vagyok, tuti eszedbe fog jutni nem egyszer, hogy mostanra már meg lenne az orvosid és lehet, hogy nagyon fogod bánni. 30-31 évesen meg ráérsz még foglalkozni a családalapítással szerintem. Ráadásul megvannak a pontjaid is. Sok szerencsét és kitartást, én is most 23 évesen fogok elkezdeni egy új egyetemet:)
2012. jún. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Köszi!

Csak az a baj, kikerülök, diplomát kapok 30-31 évesen, nem mehetek el gyesre és szülni gyereket, mert akkor még else kezdtem semmit, és belefogni rögtön még se rezidensi se semmi. Azt hallom, hogy sokan egyetemi évek alatt szülnek.

De egy a bibi:D Eddig még nincs olyan kapcsolatom, ami erre alkalmas lenne. Ott meg odakerülök 24-5 évesen 18 évesek közé. végzősök annyik mint én kezdő. Kivel fogok ismerkedni is?!:D (és szeretnék orvos férjet is, bár ez nem kikötés, de egyéb értelmiségit, aki okos:))

2012. jún. 1. 18:59
 6/37 anonim ***** válasza:

Ha nagy benned az elhivatottság akkor hajrá.


De azt is számold bele, hogy 6 év az orvosi - ha nem csúszol, a többség csúszik, és csak a fele végzi el, a fele kibukik.


Akkor utána jön a rezidensi ami kb. 4-5 év.


Nekem anno azt mondták ha sebész akarok lenni akkor inkább 12 évvel számoljak, a sebész szakorvosi megszerzéséig.

Ami nálad azt jelenti hogy 36-37 évesen leszel sebész szakorvos. Aztán lehet ott még jobban specializálódni, plasztikai, agy ez meg az... Az még plusz 3-5 év.


Ha tényleg nagyon elszánt vagy akkor meg tudod csinálni, de úgy számolj hogy 1-2. évben nem igazán tudsz mellette dolgozni, mert elszúrod az átlagod, vagy elszúrsz egy tárgyat- és máris buktál 1 évet az életedből, mert persze nálunk nincs keresztfélév... minek az...


Vannak akik amúgy 25-30 körül kezdik el, de hogy őszinte legyek a többségük hamar abbahagyja munka, család, vagy egyéb okok miatt.

Mondjuk ha van egy stabil háttered akkor már ez is meg van oldva és úgy sokkal egyszerűbb ha van aki finanszírozza a könyveid, kajád, lakhatást, ruhákat mindent- mintha neked kéne suli mellett még azt is megkeresni- és akkor elég csak a tanulásra koncentrálnod!

2012. jún. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Van kitartásom a seggeléshez és tanuláshoz.

És mivel lesz egy jó alapom is, szerintem nagy előnnyel indulnék, mert azért itt ezen az ápoló képzésen is volt keményen mindenféle betegség, meg latin rengeteg, anatómia minden. Természetesen nem olyan mélységben....

És van is ezekhez affinitásom, nem véreznék el egy anatómián, mint mások mondják:) előbb inkább egy kémia fizika féléken.

2012. jún. 1. 20:08
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Nah, akkor hogy írjon egy orvosis is:D

Szerintem a korod nem akadály. Sokan kezdik 20 felett az egyetemet, szóval azért 20-25 éveseket találni nem olyan nehéz az évfolyamon.

SOTÉ-n tavaly vagy két éve kezdett egy 36 éves nő is, igaz, neki már vannak gyerekei, szóval azzal már nem lesz gondja:D

Az meg, hogy milyen lesz bekerülni a 18 évesek közé...

Szerintem egy 24 éves nem öreg, egy 18 éves meg nem gyerek. Nincs már akkora különbség értelmi szintben mint egy 14 és egy 18 éves között.

Egy rakás évfolyamtársamról meg sem tudnám saccolni, hogy hány éves, szerintem 18 felett már nincs ráírva az emberre.

És persze, vannak olyanok, akik a "minden héten igyuk magunkat teljesen részegre" elvet követik, de azért lehet találni olyanokat is, akik tudnak kulturáltabban is szórakozni. A mi évfolyamunk pl. 200 fős, pedig vidékre járok....azért ennyi ember közül lehet olyat találni, akivel egy hullámhosszon vagytok. Vagy ha nem, akkor lehet nem másokkal van a baj:DDD


Viszont ha szeretnél családot, akkor szerintem a gyerekszülést még az egyetem utolsó éveire vagy rögtön utána érdemes időzíteni. Még szakvizsga előtt.

Legalábbis én nem vagyok híve a "várjunk 35 éves korig a gyerekkel" dolognak.

De ha szülsz egy gyereket egyetem után, utána mehetsz is vissza, befejezheted a szakképzést aztán építgetheted a karriered.


A költségeket tekintve arra azért készülj fel, hogy még államin is kegyetlenül drága.

Első évben szerintem egy százas simán elrepült úgy, hogy nem is vettem meg mindent.

A második év már egy fokkal jobb volt, de ott is elment vagy 40 ezer, harmadévben szintén ennyi.

Sőt, igazából ha beleszámolgatnám a nyomtatásokat, fénymásolásokat, vszínűleg nagyobb szám jönne ki.

Persze a költségeket lehet csökkenteni (könyvtár, kölcsöncuccok, net, használt könyvek stb.)


Arra meg készülj fel, hogy egyetem mellett nem igazán tudsz pénzt keresni. Szóval ha nincs aki eltartson, akkor azért nem túlzottan kivitelezhető a dolog.

2012. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
Én is 22 éves vagyok és idén kezdem el:)Én is szeretnék majd családot.:)
2012. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

értem, köszi a válaszokat!:) kicsit megnyugtatók, mondjuk úgyse tud senki lebeszélni, csak tegnap is beszélgettem egy traumás nővérrel persze ő rögtön lebeszélt, és bogarat ültetett a fülembe a család témával kapcs. (bár azon én is sokat agyaltam magamtól is már) meg egy traumatológussal ő persze azt mondta ne adjam fel.

Érdekes minden ápoló lebeszél....:D Vajon miért...?!-_-'

2012. jún. 2. 19:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!