Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy PPKE jogi kar? A...

ELTE vagy PPKE jogi kar? A Felvi rangsorokon a PPKE egy csomó fontos szempontból megelőzi az ELTE-t, lehet, hogy sorrendet kéne módosítanom?

Figyelt kérdés
Első-második helyen az ELTE, harmadik-negyedik helyen a PPKE jogi karát jelöltem meg mindkét finanszírozsi formában. Most viszont a Felvin megnéztem a rangsorokat, és az ELTE szinte mindenütt a PPKE mögött volt. Ezenfelül, elég sok "magasrangú" ismerősünk mondta, hogy ő a helyemben a PPKE-t tenné első helyre, mert a FIDESZ azt támogatja, és egy ideig még ő lesz hatalmon. Igazából nem tudom mit csináljak, nem tudom miért, az a megérzésem van, hogy a PPKE-re kéne mennem :( (kb 450-460 pontom lesz) És még plusszba ott van, hogy soan írják, hogy a munkáltatók nézik hol végeztem, az ügyvéd ismerőseim szerint ez már nem olyan fontos, ha elit irodában akarok dolgozni, úgyis nekem kell majd fizetnem.

2012. jún. 3. 14:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Alapból nem értem, hogy miért teszel előrébb egy fizetőst, mint a nem fizetőst...

Nem lenne jobb, ha az államisokat tennéd előre?

Egyébként ha a rangsorok szerint jobb a PPKE, akkor az biztos nem véletlen van...

2012. jún. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azért, mert a pontjaimmal úgyse vesznek fel egyik helyre se ösztöndíjjas képzésre, ha meg fizetnem kell, inkább fizetek egy ELTE-s diplomáért. Csak, az a baj, hogy már tényeg nem tudom megéri-e az ELTÉ-ért küzdenem, lehet a PPKE lenne a jobb választás.....
2012. jún. 3. 15:50
 3/30 A kérdező kommentje:
Ja, és még az is a PPKE mellett szól, hogy másoddiplomának nemzetközi igazgatást akarok tanulni, ami nincs az ELTE-n, plussz a felvi szerint a Pázmánynak jobbak a nemzetközi kapcsolatai.
2012. jún. 3. 15:51
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

a pázmány nagyon szeretne az elte előtt lenni a rangsorban, de attól még nincs.

eléggé kampányolnak mindenféle suli rendezvényen emellett, valamiért nagyon ezt akarják. viszont a fidesz a pázmányt nyomja inkább, ez tény és való.

ha én döntenék akkor mindenképpen az eltét tenném első helyre.

sok ismerősöm jár a pázmányra és nagyon alacsony sztem a számonkérés színvonala. (vizsgán a tanár azért enged át, mert kidobtad a melled meg ilyenek... )

2012. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Hát jó, de valószínűleg még legalább 6, Isten ments 10 évig Fidesz lesz hatalmon. Ha végig a Pázmányt nyomják, van esélye megelőzni az ELTE-t. Egyébként, megnéztem a mostani álláshírdetéseket, és egyik munkáltató sem köti ki, hogy csak ELTE-seket vagy Pázmányosokat fogad. Azért tettem fel a kérdést, hogy szerintetek melyik egyetem diplomájáért szükséges kifizetnem kb 3000000 forintot.

Megnéztem a jogi fórumon is a hozzászólásokat a témához, ott a legtöbb szerint nem számít, hogy hol végezted az egyetemet. Nekem igazából az furcsa egy kicsit, hogy a Pázmány kb 15-20 éves, és máris a kb 400 éves ELTE mellett a legfelkapottabb. Miért ilyen topic témák vannak, hogy "PPKE vagy ELTE", miért nem "ELTE vagy SZTE vagy PTE". Ezek sokkal idősebbek mint a PPKE, mégem veszik egy lapra őket az ELTE-vel. A másik egyházi intézményről semmit nem tudok, de arról egyátalán semmit sem hallotam, sehol, ez már önmagában is jel. Nem vitatom, jelenleg szerintem is az ELTE a LEGHÍRESEBB, kérdés, hogy ezzel a kormányzattal meddig. Melyik tud nekem több pluszt adni 3000000-ért, kb 8-10 év múlva. Tudom, hogy a mostani helyzet, pláne a jogászképzés terén nagyon kiszámíthatalan, csak mégis kíváncsi vagyok.

2012. jún. 3. 18:03
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

a pázmány nemrég ünnepelte a 3xx. szülinapját, csak úgy szólok :D de ez nem biztos h így is van (mm h tényleg annyi idős) ez bonyolult, mert régen az eltét is pázmánynak hívták v vmi ilyesmi és akkor ebből megy a vita h melyik mikor alakult.

nekem keresztanyum jogász, apum is jogász. mind a ketten régóta a szakmában vannak, és elég magas beosztásban. ők az eltét mondták nekem egyértelműen, sőt keresztanyum azt mondta h ők pázmányost alapból fel sem vesznek (nincs beleírva az álláshirdetésbe, hanem a hr-esek szűrik az életrajzokat szó nélkül). egyébként nem az eltére járok és semmi bajom a pázmánnyal, csak a saját tapasztalataimat írom le segítség képpen.

egyébként az h a fidesz nyomja a tanítás színvonalában nem sokat jelent, max több támogatást kapnak meg ilyenek. de ez nem sokat befolyásol azon h milyen egy előadás színvonala. (persze ha nagyon futtatják, az eltét meg "direkt" tönkrevágják, akkor az már számít valamit, de ennyire remélem h nem szalad el a ló)

2012. jún. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%

Persze, hogy nem írják bele az álláshirdetésbe, hogy csak Eltéseket vesznek fel, mivel ezzel rögtön diszkriminációt valósítanának meg... Ilyen esetben már be sem hívják őket állásinterjúra az életrajz alapján...

Nem tudom, hogy mennyire bírod a terhelést, a Pázmányt jóval könnyebben, kevesebb erőfeszítéssel el lehet végezni. Én az Eltén végeztem, de sok ismerősöm járt/jár a Pázmányra és látom, mekkora a különbség, akárki akármit mond. A lényeg, hogy nekem mik a szempontjaid. A legelismertebb egyetem jogi karára akarsz járni vagy nem akarod kikészíteni magad az 5+ év alatt..

2012. jún. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Egyelőre, a jogi diplomát a Pázmányon akarom megszerezni. Ezután, az ELTE-én akarok elvégezni egy adó-környezetvédelmi szakjogász képzést. Az egyetem végére 4 nyelvből akarok nyelvvizsgát csinálni, ebből 2-őt felsőfokon. Így csak felvesznek egy ügyvédi irodába....

De úgy tudom, hogy az elit helyekre (Bárándy, Ruttner) 1,5-2 milliót kell fizetni évenként, ez igaz?

2012. jún. 5. 15:29
 9/30 anonim ***** válasza:

Egyetem mellett soha az életben nem fogsz tudni megcsinálni négy nyelvvizsgát, örülsz, ha feltudsz készülni a zh-ra és a vizsgákra.

Az meg hülye, aki milliókat fizet, hogy ezeknél a "menő" ügyvédeknél dolgozhassanak, mert elárulom, hogy kb. semmit nem ér, ehhez képest dolgozhatsz helyettük is heti 60 órát. Olyan irodát kell találni diploma után, ahol nem neked kell fizetni, hanem neked fizetnek és igenis, van ilyen, csak utána kell nézni.

2012. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, csak nem tudom meg ér-e nekem ennyit, hogy a Bárándy név az életrajzomban legyen.
2012. jún. 5. 17:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!