Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » OKJ záróvizsga jelentkezés...

OKJ záróvizsga jelentkezés bukta, mit tehetnék? Nagyon fontos!

Figyelt kérdés
egy fősulin vagyok okj-s képzésen de kicsesztek velem, és magammal is. Félév elején elmondták, hogy május 29.ig lehet teljesíteni a vizsgákat. Sajnos nem volt valami jó félévem és egy gyakorlati jegyes (zh-s) tantárgyból buktam ezért uv-ra kerültem. Nos ebből 3 időpont és két lehetőség állt rendelkezésre. 21, 24 és 31.-e. 21.én nem értem rá, ezért felvettem 24.re, ebből meg megbuktam. 31.én vizsgáztam de ha sikerült is már lekéstem emiatt a záróvizsgáról, ami 6.án került megrendezésre. Egyáltalán hol igazságos ez??? Szabályos? Lehetne valamit, akármit tenni, hogy mehessek okj-ra? Ez egy tipikus 4. féléves tantárgy, és se a tanár, se to-s néni se az igazgatónő nem engedett, többek között azért is, mert kb 20an jártunk így... :(és nem kivételeznek. Mit tehetnék? Esetleg a dékánnál kopogjak? vagy hogyan érhetném el azokat, akik tisztában vannak ezekkel a szabályokkal a nemzeti erőforrás minisztériumnál? Válaszotokat előre is köszönöm!!!
2012. jún. 3. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ezek szerint 6-án már megvolt a vizsga? Vagy csak elírás, és most, június 6-án lesz? Nem mindegy...!


-falcon-

2012. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, június 6! :(
2012. jún. 3. 20:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem. Sajnos nem tudok jó hírrel szolgálni. Ha a félév elején kihirdették,hogy május 29-ig lehet vizsgázni, akkor nincs miről vitatkozni.


A vizsga megkezdése előtt rengeteg adminisztratív teendője van a vizsgaszervező intézménynek, ehhez idő kell, és emiatt kitűzhet ilyen határidőt.


Sajnos azt kell mondanom, hogy nem valószínű, hogy akár a dékán, akár más elfogadná a panaszodat.

2012. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és utólagosan sem? legalább annyit akarok, hogy ismerjék be, hogy hibáztak, mert utolsó féléves tantárgyból - úgy gondolom, hogy nem adták meg rendesen a lehetőséget... :(
2012. jún. 3. 21:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Gondolkozom, mit lehetne tenni. Esetleg azt nézd, hogy a tanulmányi és vizsgaszabályzat a gyakorlati (félévközi) jegyes tantárgyak esetében hány javítási lehetőséget ír elő, és milyen körülmények között.
2012. jún. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak azt tudom,h gyakjegyesből 2 uv a megengedett, amit 29.-ig fel is jegyeztek, de összesen 3 volt, így aki okj-ra ment az nem választhatott..:(
2012. jún. 3. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!