Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosira költségtérítésesen...

Az orvosira költségtérítésesen mennyi pont szükséges?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válaszát várom akiket így vettek fel.

2012. jún. 6. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem ÁOK-os vagyok, de remélem ez segít: [link]
2012. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mindent megtudtam, nagyon szépen köszönöm! :)
2012. jún. 6. 15:38
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Hát nem tudom, szerintem nem sokan engedhetik meg maguknak, hogy félévente több, mint 1 milliót befizessenek. És vedd figyelembe, hogy azokból is akik bekerülnek államira, rengeteg kiesik. Akkor olyan aki be se tudott kerülni államira, hogy maradna bent?
2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen, előzőnek igaza van, ennyi diákhitelt nem tudsz felvenni, dolgozni nem tudsz az orvosi mellett. Csak akkor megy, ha szüleid ki tudják fizetni (6 év alatt 12 millió), valamint azok közül is sokan kiesnek akik 440-450 pontot érnek el. Ez egy magas elvárású képzés, csak azok tudják elvégezni akik tehetségesek vagy szorgalmasak és van eszük. Ha valakinek 300-350 körüli pontja van, akkor erősen meg kell gondolni hogy jó ötlet-e!
2012. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

De még 400 pontnál is nagyon-nagyon meggondolandó... Azért okoskodok ennyit, mert én a Semmelweisre járok és sok orvosis ismerősöm van. Múltkor beszélgettünk aztán mondták, hogy 20an vannak egy csoportban de a 6. félévet talán ha 10en elkezdik majd...

Nem lenne túl jó milliókat kidobni az ablakon és éveket elvesztegetni.

2012. jún. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokat számít az is, hogy milyen szorgalma és hozzáállása van az illetőnek. Tudok olyanokról, akik fizetősön kezdték el az orvosit/fogorvosit és 1 év után átvették őket államira. Viszont olyanról is tudok, akit elsőre felvettek, de nagyon nem ment neki a tanulás, ezért ott is hagyta az egyetemet.
2012. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a hatodik válaszolónak nagyon igaza van. Nekem is van olyan ismerősöm aki világ életében jó tanuló volt, fel is vették, de már az elején otthagyta. Sőt olyan is akit költségtérítésesre vettek fel majd első év után átvettek államira, mert olyan ügyes volt.

Egyébként amit az első válaszoló linkelt, az nagyon jó kis táblázat. Én is azt szoktam nézegetni. :D

Én is egyébként költségtérítésesre jelentkeztem. És egy "kicsit" azért izgulok... :D Azt megkérdezhetem, hogy te kb. hány pontra saccolod a ponthatárt, és hova? Jó volna tudni másnak is a véleményét a pontok alakulásával kapcsolatban.

2012. jún. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ennyi választ fogok kapni egy ilyen egyszerű kérdésre, de ha már így van akkor megválaszolom sorban.


Nos, a szüleim fizetnék, de rövid távban gondolkodunk: 1-2 év után szeretnék államira átkerülni és úgy érzem hogy sikerülne is...


"csak azok tudják elvégezni akik tehetségesek vagy szorgalmasak és van eszük."


"aki be se tudott kerülni államira, hogy maradna bent?"


Kicsit cinikusak ezek a megfogalmazások de nem érdekes.. nem én lennék az első diák aki költségtérítésesről államira kerülne...


Az USA-ban és Európa néhány országában csak és kizárólag költségtérítéses oktatás van...ezek szerint aki ott tanul az mind hülye...?


A gimnáziumi bizonyítványom színötös, van 3 nyelvvizsgám: angol felsőfokú, német felsőfokú és olasz közép.

Az észt majd az idő igazolja (vagy nem) de a szorgalom megvan. Fizikából érettségiztem középszinten, és az nem úgy sikerült ahogy szerettem volna, de még javítható. Biológia emelt írásbeli viszont nagyon jó lett.

Elképzelhető hogy még így is felvesznek, de az is lehet hogy lecsúszok 1-2 ponttal.


"Nem lenne túl jó milliókat kidobni az ablakon és éveket elvesztegetni."

Nem gondolom hogy idővesztegetés lenne, hiszem az az álmom hogy orvos legyek. Ha nem megy, akkor legalább megpróbáltam és mindent megtettem az ügy érdekében..továbbá nem maradnának bennem kétségek hogy :"mi lett volna ha.." belátnám hogy nem megy..


"Szerintem sokat számít az is, hogy milyen szorgalma és hozzáállása van az illetőnek."


"olyan is akit költségtérítésesre vettek fel majd első év után átvettek államira, mert olyan ügyes volt. "


Én is ezekben hiszek!


A ponthatárok szerintem nőni fognak legalább 10 ponttal.

Igaz hogy idén kevesebben jelentkeztek felsőoktatásba, de ez az egészségügyben nem mutatkozik..sőt! Egyre többen választják! Meg ugye itt az 500-as pontrendszer.

Viszont sokan mondják hogy az idei biológia és kémia érettségi is nehéz volt.Bármi megtörténhet!

2012. jún. 7. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Egyébként nekem is hasonlóak az eredményeim, mint neked. Én is szeretnék majd átkerülni költségtérítésesről államira. És, ha elég elszánt az ember akkor sikerülhet!

És való igaz attól, hogy valaki fizet nem feltétlenül hülye, vagy lusta. Bejutásnál hátrébb volt, de bennmaradásnál nem olyan biztos. És attól, hogy valakit felvettek államira nem garancia, hogy elvégzi.

Egyébként kb. én olyan 20 pontos növekedésre számoltam (abból kiindulva, hogy 480-ról 500-ra módosult a max pontszám).

Én a fogorvosit is megjelöltem költségtérítésesen, de én ott is kb. ekkora pontemelkedésre számítok. Vagy kitudja, azért mindig bennem van a para, hogy mi van, ha most rengeteget nő. Szerinted itt is kb. ekkora növekedés lesz? Vagy nagyobb? Te megjelölted?

Olyan jó, hogy végre valaki aki szintén költségtérítésesre jelentkezett :D Mindig csak az államira jelentkezők beszélgetnek a ponthatárról. Mondjuk ők vannak többen. :)

És köszönöm az előző kérdésemre is a válaszod!

2012. jún. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Fölvettek ?
2015. jún. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!