Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ellehet helyezkedni egy...

Ellehet helyezkedni egy Szoftverfejlesztői (Programozói) OKJ-s szakmával, vagy "kötelező" a diploma ebből a szakból?

Figyelt kérdés
Ez esetben a Számalk-szki van porondon, bár mindenhol ugyanazt tanítják elvileg.

2012. jún. 6. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:

100-ból egy embernek sikerül, tehát nem mondom, hogy lehetetlen, egy diploma viszont nagyot dob az esélyeiden. Amikor szakközépbe jártam, volt olyan ismerős, aki az érettségi után elvégzett egy szoftveres okj-t, és óriási karriert futott be vele. Viszont ő igazi megszállott volt, és már az okj alatt (sőt már érettségi előtt) a kisujjában volt több programozási szakterület, és felfedezte magának egy cég, ő diploma nélkül is jól elvan, de nagyon nem ez az általános.

Szóval én javasolnám a továbbtanulást (és nem a GDF-en).

2012. jún. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mármint egyetemen javasolnám a továbbtanulást, ez kimaradt:-).
2012. jún. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

ELTE-re mentem volna hivatalosan, csak elég valószínű, hogy nem vesznek fel... :S

Jövőre meg ugyebár emelt érettségi, stb.. :S

Nagyon necc, és nem tudom már mihez nyúljak, mit hogy csináljak. :(

Nagyon elvagyok keseredve!

2012. jún. 6. 22:34
 4/4 anonim válasza:

Az OKJ arra való, hogy befizess egy rahedli pénzt és cserébe a kezedbe nyomnak egy szakmát. Mindenki tudja hogy az OKJ képzések arra mennek ki, hogy az elméletet bevágd és átmenj rajta. A gyakorlatit úgy ahogy megtanítják neked és ennyi.


De mivel mindenki tudja, hogy az OKJ GYORSTALPALÓ ahol alig tanulsz valamit így inkább nem vesznek fel OKJ-st sehova. Esetleg csak olyat aki valahol megtanulta a tudnivalók 100%-át.


Anyám OKJ-s ápoló, neki mivel fiatal korában több családtagja is tehetetlenné vált, ezért ott helyben már fiatalon megtanulta az ápolást. Így róla tudta a munkáltató, hogy ért a szakmához. De igazság szerint ha diplomád van, főiskolád akkor sokkal több pénzt kapsz mindenütt és a munkád is jobb lesz.


Például anyám az OKJ-val keresett olyan 110000ft-ot.

Míg más aki elvégezte a főiskolát ugyanezzel a szakmával ő kapott vezető beosztást, dirigálhatott, üldögélhetett a 200000ft feletti fizetésért. Úgyhogy én ragaszkodnék a rendes képzéshez. :) Az OKJ annak való akinek kevés a pénze, aki beéri majd kisebb fizetéssel is, de ugyanakkor nem akar gyárba elmenni dolgozni ezért elvégzi az OKJ-t és nem kell gyárban dolgoznia. De lényegében ugyanazért a pénzért dolgozik mint egy gyári munkás, csak épp nem gyárban.

2015. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!