Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet átiratkozni...

Hogyan lehet átiratkozni másik egyetembe?

Figyelt kérdés
Ha nem oda vesznek fel ahova szeretném, akkor hogyan tehetem meg, hogy átmegyek máshova? Mik a feltételei? Gondolom számít az átlag, a tantervek sem egyformák stb.

2012. jún. 6. 20:34
 1/6 reptoid ***** válasza:

Gyakorlatilag az egyetlen járható út, hogy következő évben újrafelvételizel, és akkor hátha felvesznek oda. Nyilván egy ismétlő/kiegészítő érettségivel tudsz javítani a helyzeteden.

Az elvi lehetőség adott az átjelentkezésre, de abba is gondolj bele, hogy akkor mindenki átjelentkezne egy nevesebb egyetemre. 10000-ből 1 embert ha átvesznek kb.

2012. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
Az lemaradt, hogy nem feltétlen vesztesz olyan sokat a másik egyetemre való járással, mert ha egy ugyanolyan szakra akarsz járni, és a tanterv is nagyjából stimmel, akkor kreditmegfeleltetési eljárást indíthatsz, így a tárgyaid jó részét elfogadtathatod, ha legalább 60%-ban megegyeznek. (a 60-at nem mondom 100%-ra, de úgyis bizottság ül össze rá, hogy megítéljék, elfogadják-e)
2012. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és abban az esetben mi a helyzet, ha a két egyetem között nincs színvonalbeli különbség? azért akarok átmenni, mert a fővárosban szeretnék tanulni. tehát mondjuk egy 4-es átlaggal mennyi esélyem lenne?
2012. jún. 6. 21:03
 4/6 anonim ***** válasza:
erre nincs szabály. minden suli maga dönti el, hogy vesz át embert vagy nem. nyilván csak azoknak vannak teljesíthető feltételeik, ahova kevés a jelentkező. de 95% az esélyed, hogy nem tudsz átmenni, max fizetősen. újra kell felvételizni jövőre...
2012. jún. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi ezt neked nem tudjuk megmondani. Írj majd egy e-mailt az egyetemnek, ahova át szeretnél menni, és kérdezd meg. Ennyi. Én is átjelentkeztem, nekem is mondogatták, hogy úgyse vesznek át, meg úgyis csak fizetősre, aztán semmi probléma nem volt, egy teljes félévemet elfogadták és államin vagyok.
2012. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
fizetősre gondoltam, mivel államira nem vennének fel a keretszámszűkítés miatt. tehát fizetősre nem lenne nehéz átkerülni?
2012. jún. 9. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!