Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most felelek matekból vagy nem?

Most felelek matekból vagy nem?

Figyelt kérdés
Írásbelin 22%-ot értem el, de végül csak 20%-ot, mert belejavított a tanárom azért mivel nem volt elfogadható a feladat több tanár szerint. Eredmény osztásnál mondta a matek tanárom, hogy lehet felelnem kell, mert az elnök kérheti. Most akkor tényleg felelnem kell? Közben meg semmit nem készültem rá és a tételsort sem kaptam ki. Örültem a 4 évi kemény szenvedésem után, hogy sikerült megírnom. Annyit mondott még a tanárom, hogy megkéri majd az elnököt hogy ne az első nap kelljen felelnem ha kell.

2012. jún. 8. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

20%->kettes,végleges eredmény, értesítést nem kaptál hogy kell menned szóbelizni, papírt aláírtad.


Gratulálok, van egy kettes matek érettségid.

2012. jún. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Remélem, mert a tanárom bizonygatta, hogy az elnök bekéri ilyenkor a legrosszabbakat és levonhat pontot így lehet felelnem kell.
2012. jún. 8. 23:41
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Hülyeség. Véletlenszerűen kérnek be X dolgozatot, de nem a legrosszabbakat. Matektanároddal milyen viszonyban vagy?
2012. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó évben jött hozzánk és hát olyan semleges.
2012. jún. 8. 23:46
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem csak be akar szaratni, az elnök már nem csinál semmit, csak lekönyveli, illetve elvileg pár dolgozatot ellenőriznek (ezt értettem az előbb bekérés alatt), de ez már végleges így. Nem hallottam még olyanról hogy az elnök felülírta volna a jegyet.
2012. jún. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy bekérhet egy adagot vagy a legrosszabbakat és átnézheti és ha úgy ítéli meg vonhat le pontot akkor benne van a pakliban hogy felelhetek szóval nézegessem a függvénytáblát és hozzam is magammal a szóbelire szal ne parázzak de készüljek mert ő mindent megtett hogy ne vonjanak már le pontot.
2012. jún. 8. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha matek szakos tanár az elnök, akkor ő maga is felülbírálhatja az eredményt. Ha nem akkor a saját iskolájának a matek tanárához küldheti el átnézni. Egyrészt olyanról még nem halottam ,hogy ez az eredmény hirdetés után történne. Másrészt az érettségi elnökök 99% szarik az egészre és arra vár ,hogy vége legyen az egésznek lehetőleg minél kevesebb papír munkával. Nagyon kevés a direkt szurkálódó érettségi elnök.
2012. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

mr.flash nevű hozzászóló hülyeségeket irkál.


Az elnök a maga által választott módszerrel kiválaszt néhány dolgozatot átnézésre. Mindegyiket úgyse tudja. Ennek során ellenőrzi, hogy a javítás az útmutatónak megfelelően történt-e. Ha egy 20 pontos írásbelit talál matematikából, akkor azt nagyon nagy eséllyel meg fogja nézni alaposabban is. Ha azt találja, hogy a javítás megfelel az útmutatónak, akkor jóváhagyja, ha azt találja, hogy a tanár valahol eltért az útmutatótól, pl. azért, hogy átnyomjon valakit, akinek csak 18-19 pont járna, akkor javasolni fogja a módosítást a nyitóértekezleten, és a bizottság ott fog dönteni róla.


A megtekintés során NINCS hivatalos eredmény, csak előzetes eredmény. A megtekintett dolgozaton nem az írásbeli eredménye látható, hanem a szaktanár javaslata, amit a bizottság hagy jóvá vagy módosít a szóbeli előtti nyitóértekezleten.


Ha ilyenkor derül ki, hogy valakinek mégis szóbeliznie kell matematikából, az teljesen szabályos dolog. A tanárod jól tette, hogy figyelmeztetett erre a lehetőségre, teljesen korrektül járt el, és a jóindulatát is kimutatta azzal, hogy ha ilyenre kerül a sor, akkor kéri, hogy ne az első napon legyél, és legyen még egy kis készülési időd (egyébként általában ez a szokás ilyen esetben). Tehát hallgass a tanárodra, mert korrektül és jóindulatúan járt el, és fordulj hozzá bátran továbbra is a kérdéseiddel. Ő sokkal jobban érdekelt a te jó eredményedben, mint egy fórumon a vadidegen hozzászólók, és szemmel láthatóan jobban is ért hozzá, mint némelyikük (nem is csoda, mert ez a szakmája).

2012. jún. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!