Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. osztályra mit érdemes...

9. osztályra mit érdemes elolvasni irodalomból?

Figyelt kérdés
Jövőre leszek kilencedikes.Már tavaly vagy tavaly előtt elolvastam a Rómeó&Júliát.Most olvasom a Tartuffe-t.Azt tudom hogy az Odüsszeia kötelező.Ezeken kívül még miket olvashatok el?Amúgy humán tagozatos leszek.Márcsak önszorgalomból is szeretnék többet olvasni.Azok közül még gondolom elolvasok majd párat amiket 9-be tanulunk.Igazából az érdekel hogy azon kívül mit ajánlatos illetve mi az amit inkább ne.Például a Faust(Goethe),a Goirot apó(Balzac)és az Anyegin(Puskin)jutottak eszembe.Azok milyenek,valamelyiket esetleg lehet?úgy értem hogy nem túl nehéz vagy szomorú-e.Például nem tudom miért,de van egy olyan érzésem hogy a Faust szomorú,vagy valami.

2012. jún. 10. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
A Balzac, Puskin és hasonlókat később fogjátok venni. Sz Iliász, Hamlet szokott még lenni 9.-ben.
2012. jún. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Iliász és Odüsszeia, ezek tuti kelleni fognak, és az Isteni színjáték, amiket te felsoroltál azok közül mi egyiket se vettük, én nem tagadom a 9. előtti nyáron én is elolvastam az Illiászt és az Odüsszeiat és jól is jött de csak mert anyám nyaggatott, ha rám hallgatsz akkor inkább kiélvezed a nyarat a haverokkal.
2012. jún. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első kötelező olvasmány az Antigoné volt.
2012. jún. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

én most megyek 10.be és már megkaptuk a kötelezőket: Rómeó és Júlia, Hamlet, Szigeti veszedelem, Tartuffe, A fösvény, Faust stb. De ezeket nem hiszem, hogy 9.be venszitek majd, nekünk azt mondta a tanárnő, hogy lehet, hogy majd csak 11.ben kerül sor párra.


Nekünk 9.ben a Robinsont, Íliászt, Odüsszeiát, Antigonét, Előttem az életet, Zabhegyezőt kellett elolvasunk. :)


Amiket Te írtál az már inkább 10-11.-es anyag. Szerintem. :)


16/L

2012. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem sokat segített, hogy nyáron elolvastam a görög regéket, így azt már tudtam amikor vettük.

Nálunk Odüsszeia, Iliász, Antigóné, Hamlet, Rómeó és Júlia, (Szigeti veszedelem, Tartuffe,de ezek tolódtak 10.-re )

Ha leírnád hova mész lehet, hogy többet is segíthetünk!

2012. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!