Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Újraérettségizők! Hogy tettéte...

Újraérettségizők! Hogy tettétek túl magatokat azon, hogy nem sikerült első alkalommal a felvételitek?

Figyelt kérdés

Az idei érettségi nagyon nehéz volt,100%,hogy nem vesznek fel idén az egyetemre.

Ez azért is rossz,mert csalódtam magamban,és azért is,mert évvesztes vagyok és nyelvi előkészítős osztályba jártam,azaz ha jövőre felvesznek egyetemre,21 évesen kezdem el... És 26 évesen fejezem be (ha nem kell ismételnem).


Ti mennyire zuhantatok magatokba és hogy tettétek túl magatokat a csalódáson?



2012. jún. 10. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Szerintem is nehéz volt az érettségi, sajnos én is, húgom is afelé hajlunk, hogy ez az év nem a miénk. De figyelj, még nem derült ki, ne add fel!! Általában a ponthatárok kihirdetésekor újrahirdetik a fizetõseket (bár az gondolom téged nem érint), illetve pár támogatottat is, csak azok nem túl népszerűek. Lehet bevállalok én is akkor valami ilyen szakot, csakhogy tudjak dolgozni mondjuk a tanulás mellett. Nem tudom, hogy működik pontosan. (:
2012. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Gondolj arra, hogy nagyon sokan kezdik később az egyetemet. Nálunk is sokan idősebbek és semmi probléma nincs velük, legalább nekik már benőtt a fejük lágya egyetem kezdete elött, nekem csak 1. évben:P Fogd fel egy lehetőségnek a kimaradt egy évet (márha tényleg nem vesznek fel), nyelvtanulás, munka, OKJ stb. Ha nagyon elkeseredsz miatta, akkor szerintem csak rosszabbul jársz, mert csak azon fogsz keseredni:/
2012. jún. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szia, én 18 évesen csak röhögtem azon, hogy egyetem. most 21 vagyok, és kaparok, hogy bejussak, mert lett egy érdeklődési köröm. ugyan én közben végeztem szakmát, de így is, 22 évesen fogom elkezdeni, ha szerencsém lesz. ha nem, akkor 23
2012. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Majdnem ugyanebben a cipőben jártam.járok mint te, csak én nem voltam NYEK-es.

Hatalmas csalódás volt, ráadásul 2 ponton múlott... Úgy 3 napig szar volt, meg főleg az, hogy reggel a tükörbe, utána meg a család szemébe nézzek... Szar volt nagyon mert annyira bíztam, hogy meg lesz rendben.

Aztán persz jöttek az "én megmondtam" és hasonló szólamok, de pár nap után ők is én is túltettem magam azon, hogy ez nem megváltoztatható...

Adva volt a lehetőség, menjek OKJ-re én nagyon nem akartam, nagy mellénnyel mondtam, hogy elmegyek dolgozni. ANyuék nem engedték menjek OKJ-re. 2 éves OKJ de egy véet elfogadnak, mert 4 évig elektrót tanultunk, és a törvény erre lehetőséget adott. Csak 1 évet kellett kijárni.

Utáltam-gyűlöltem. És ez nem igazán kifejező. És emellé társult az, hogy a tanári kar is lexart minket, alig tanítottak valamit, mert tudva lévő volt számukra, hogy elveszik onnan a képzést, és ennek mi voltunk az okai az ő szemükben. Mi voltunk a nagyok, nem foglalkozott velünk senki... Hébe-hóba tanítottak valamit, sokat úgy, hogy áhh ezt kihagyjuk úgyse kéri számon senki.

Hát igen, nem is kérte számon senki, csak az OKJ vizsgán kérték volna. 95% megbukott... Ennek is mi voltunk az okai.

Én is megbuktam. 4-es szóbeli 5-ös gyakorlat írásbeli karó. Azt hiszem a hiba nem bennem volt...

Infóból leérettségiztem, csont nélkül felvettek egyetemre most végzek. És nem bánom a kihagyott OKj-t sem, "ennek így kellett történnie".

Viszont 1 év csúszással elvégezhettem azt ami tényleg érdekel, és szeretem, amivel el tudom képzelni az életem.


Ne csüggedj majd nagyon, csak picit. Valószínűleg te is emgtehettél volna többet azért, hogy meglegyen ahogyan annó én is.

Egyelőre reménykedj, hogy felvesznek :)

2012. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
engem se vettek fel tavaly, hatalmas csalódás volt, szégyelltem magam mások előtt:/ ki se mozdultam nagyon a szobámból...de aztán rájöttem hogy a siránkozással meg a sajnáltatással nem megyek semmire. vagy összeszedem magam és újraírom az érettségit, vagy egész életemben bánni fogom hogy mi lett volna ha.... aztán nyáron felkészültem egy őszi érettségire, most májusban írtam még egyet. és valószínűleg fel fognak venni:))
2012. jún. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nyek-es voltam én is...nem volt persze jó tavaly hogy elcs*sztem a matek érettségit (túlizgulás miatt totál blokk érettségi közben) aztán muszáj volt közgáz helyett Pestre menni fizikára, amihez meg mint kiderült semmit nem értek, úgyhogy fél év után visszaköltöztem, most újraírtam az érettségit, 94%-al ami elég irónikus mert gyakorlatilag idén a minimum szint lesz a megmaradt költségtérítésesen a ponthatár...de ez van...hülye voltam, elba*tam, de ugyanakkor abban a fél évben olyan baráti köröm lett Pesten ami még sokáig meglesz szerintem, úgyhogy ha engem kérdezel minden okkal történik...egy a lényeg, többet érsz vele ha a helyzetből hozod ki a maximumot, mintha a múlt miatt emésztenéd magad...ezt én is így tanulhattam meg. Jobban sajnálom amúgy azt az extra felesleges NYEK évet
2012. jún. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is sajnálom...tök felesleges volt... :D

Köszi a válaszokat!!

2012. jún. 11. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Life long learning van. Az én csoportomban négyen vannak negyven felett. Mi van akkor, ha 26 évesen fejezed be az egyetemet? Egyébként sem az lesz a végső befejezése a tanulmányaidnak...
2013. febr. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!