Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha januárban kiiratkoztam...

Ha januárban kiiratkoztam nappali tagozatos OKJ képzésről, akkor mikor szűnik/szűnt meg a tanulói jogviszonyom? Sokkal bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tehát az van, hogy januárban kiiratkoztam a sulimból. Igen, elég régen volt. Olvastam több helyen különböző válaszokat, és nem tudom eldönteni, vajon melyik igaz.

Egyesek szerint:


- rögtön a kiiratkozást követően megszűnik, vagy

- amíg érvényes az éves diákigazolvány (elvileg okt. 31?)


Fontos lenne, mert a TB-t csak addig fizeti nekem az állam, amíg a tanulói jogviszonyom fennáll, illetve az azt követő 45 napig még jogosult vagyok rá. Amennyiben már rég nem vagyok, akkor rohannom kell az APEH-a szerződést kötni, nem akarok felesleges büntetést. :)


Tehát, minek, kinek higgyek? Diákigazolványom matricájára "11/12 tanév" van írva, illetve annak azonosítószáma. Meddig jó ez? Valóban október 31? A tanulói jogviszony párhuzamban van-e ennek érvényességi idejével, vagy már jóval korábban megszűnik?! Pontos, biztos válaszokat kérnék!



2012. jún. 13. 07:53
 1/1 anonim ***** válasza:
nekem úgy volt,hogy amikor kiiratkoztam a fősuliról (decemberbe) március 31-ig érvényes volt a diákom,és nem kellett TB-t se fizetnem,áprilisban pedig jöttek a gondok a dokinál.szerintem a középsuliba is így van,de inkább kérdezd meg a jegyzőt,ő biztosan tudni fogja. :)
2012. jún. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!