Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Kölcsey Ferenc...

Budapesti Kölcsey Ferenc Gimnáziumról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam eléggé tapadnak ott az idegen nyelvre, ami nekem nagyon fontos lenne...

érdemes lenne-e oda átiratkoznom?


2012. jún. 13. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is a nyelvek voltak a fontosak, oda jártam...hát..őszinte leszek: a francia tagozaton megtanítják a francia nyelvet elég jól. Viszont nekem a hangulat sosem tetszett, egyrészt mert maguk a fr.tanárok lenéző sznobok, pikkeltek rám, mert más nyelveket is szerettem és nem csakis kizárólag a franciát...ezen kívül a nulladik év után felveszel plusz egy nyelvet, de kb az összes ilyen nyelvi csoport lazsálós, csiga lassú, mivel én szeretem a nyelveket én kb megőrültem ebben a haladási tempóban. Egyedül hamarabb megtanulok egy nyelvet komolyan...sok nyelvvel hirdeti magát az iskola, abból.2t választasz, ami jól hangzik, de sajnos minőségről nincs szó. Én nem ajánlom azt az iskolát..
2012. aug. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A Kölcsey régebben színvonalasabb iskola volt. Franciából még most is az egyik legerősebb az országban, de a színvonal tényleg egyre csökken sajnos. A második nyelv oktatása tényleg elég nevetséges.


Ha érdekelnek a nyelvek, ajánlom pl. a Szent László Gimnázium olasz két tanítási nyelvű tagozatát, vagy még esetleg a Károlyi Mihály spanyol tannyelvű gimnáziumot. Ha viszont mindenképpen a francia érdekel, akkor Budapesten marad a Kölcsey. :)

2013. febr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!