Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha kb ugyan annyian jelentkezt...

Ha kb ugyan annyian jelentkeztek egy szakra, mint tavaly, de az önköltségest 50-nel többen írták be, mint az elmúlt évben, akkor a fizetős képzés ponthatára nőni fog, nem?

Figyelt kérdés
mert azt mondja egy barátnőm, hogy nem..

2012. jún. 13. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ. Mert lehet mindenkinek rosszabb lett az érettségije, vagy aki önköltségest jelölt, az jelölt előtte államit is. De valszeg emelkedni fog.
2012. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem emelkedik az önköltséges. Hisz az egyetemnek az a célja, hogy minél több fizetőst vegyen fel, mert annál több pénze lesz. Mivel a fizetős diákokra nincs fejkvóta, mivel azt maguk fizetik és jóval többet mint amennyibe kerül...


Egy példa:


andragógia szak állami: 398 pont

andragógia szak önköltséges: már 2 éve 200 pont "csak"

2012. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De a ponthatárokat nem az egyetem határozza meg...
2012. jún. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudom, de költséges szinte nem is változik... még volt olyan példa tavaly, hogy kevesebb is lett...
2012. jún. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!