Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Létezik olyan egyetemeken,...

Létezik olyan egyetemeken, hogy valakit a kiváló eredményei miatt felmentenek vizsgázás alól?

Figyelt kérdés

2012. jún. 16. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Max egy-egy tárgyból. Pl nálunk matekból volt olyan, aki mind 3 zh-t 90 % fölé írja, annak nem kell vizsgáznia. Meg tanárfüggő is, ha nagyon jó vagy félév közben, esetleg plusz dolgot csinálsz, ami a tárgyhoz köthető, akkor is elengedhetik a vizsgát.
2012. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pont így, ebben a formában nincsen, de bizonyos tantárgyak esetében előfordulhat, hogy ha valaki év közben jól teljesít, beszámítják vizsgának.

De ez nem mindenhol van így.

2012. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat!
2012. jún. 16. 16:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyes tárgyak esetén lehet "megajánlott jegyet" szerezni.
2012. jún. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
18:38 - ezt tudom, de nem erre gondoltam, hanem úgynevezett felmentésre a vizsga alól. Pl. rektori rendeletre vagy ilyesmi.
2012. jún. 16. 19:14
 6/11 anonim válasza:
100%
a bme-n ilyen nincs!
2012. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
néha van olyan, hogy megajánlott jegy. de ez igazából csak az ilyen kamu tárgyaknál szokott lenni. nekünk úgy volt minőségmenedzsmenten (hogy mi ez a tárgy ne kérdezd, főleg, hogy egy matek szakosnak mi a fűzfáért kell ilyet tanulnia...), hogy 3 ZH-t kellett írni, ha mind 3as felett volt, akkor kaphattál megajánlott jegyet. ha nem akkor vizsga. de komoly tárgyból ilyen sose lesz.
2012. jún. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
06:06 - ilyen nálunk is van, de mondom, nem erre gondoltam.
2012. jún. 17. 14:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Vizsga alóli felmentés normális egyetemen nincsen...

Megajánlott jegyek vannak, általában azoknak akik 4-es vagy 5-ös szintet elérik, de az is csak félévente 1-2 tárgyból...

2012. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van egy srác a suliban én nem tudom, hogy tanul, de egy zseni eddig a 3 év alatt talán ha 2-3 tárgyat csinált meg 4-esre a többi mind 5 és neki sem ajánlottak fel semmi ilyesmit.

Inkább pénzt adnak Köztársasági ösztöndíj néven.

Nálunk is csak azért van húzós tárgyból (pl matekból) megajánlott jegy, mert kb évfolyamonként 1 ember tudja hozni 90% fölé a zh-kat, a többiek kiegyeznek a vizsgán 40% ért kiszenvedett 2-sel.

2012. jún. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!