Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye nem ilyen buták a középis...

Ugye nem ilyen buták a középiskolások, mint itt a gyiken?

Figyelt kérdés

Én teljesen ledöbbenek, hogy naponta több tíz olyan kérdés jön, hogy ha nem tanultam semmit, akkor átengednek-e a szóbeli érettségin? Hogy meg lehet-e 2 nap alatt tanulni a négy éves anyagot? (Miért, 4 évig mit csinált?) Hogy miért kell nekem ebből meg abból vizsgázni, amikor az tök felesleges? Stb.


Nyugtassatok meg, hogy van még remény és ez csak egy szűk szelete a mai 18-19 éveseknek!


2012. jún. 17. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt remélem.
2012. jún. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ertelmesebbeket azert nem ismered fel, mert nem kerdez hulyeseget:P DE vannak
2012. jún. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
most érettségizem én is, elég korán elkezdtem tanulni mert azt is újra kellett tanulnom amiből pár hónapja feleltem. szval..."f.szom se emlékszik mit tanultam 4 éve":D
2012. jún. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Nekem az a fura amikor, azt írják, hogy semmire nem emlékeznek. Akkor mégis, hogy írták meg az írásbelit? Na jó ez csak költői kérdés volt.
2012. jún. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Nyugtass meg, hogy van jobb dolgod, mint más hülye kérdésén törni a fejed, és azon aggódni, hogy ezeknek az embereknek meglesz-e az érettségi, mert sokan utána inkább szakmát mennek tanulni, aztán sok esetben a diplomata mekis eladók keresetének öt-tízszeresét viszik haza
2012. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, még én is csak 20 tételt tudok a 80ból. De még van 4 napom. A törit nem tudolom meg, hiszen minden órára készültem, kapunk forrást, ott az atlasz, felesleges lenne. Csak elvenné az időt attól, ami kell is. Bioszból 10et megtanultam, ezen kívül még jópár megy is. Az A tételek pedig gyakorlatiak.. A magyaról nagyon félek, de abból is tudok már néhányat.

Azért hagytam ennyire későre a tanulást, mert eddig nem volt motivációm. Így, hogy 4 napom van hátra, már van :D De ezt előre tudtam, és felkészültem rá, hogy éjjel nappal tanulás lesz. De attól még nem a 10% a cél.. :D

2012. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ez nekem is feltűnt már, hogy nagyon sokan ilyen minimum 2-es érettségire készülnek. Persze aki egyetemre, főiskolára megy, azért az teper a pontokért.

Ezek a minimumra törekvők lesznek azok, akik jövő ilyenkor azon fognak sírni, hogy szar az OKJ, mennének egyetemre, de pocsék az érettségi kevés pont, mennyibe kerül a javítás stb. Nem lenne egyszerűbb elsőre ingyen (!) jól megírni az érettségit, melynek színvonala szinte semmi (25 % a min, más országokban ez 40 körüli), ha valaki csak órára járt a 4 év alatt, a források és többi segédanyag alapján minimális tanulással el lehet érni a 3-t, persze az egyetemhez kicsit több "erő és idő befektetés" kell.

2012. jún. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ezek nem mennek OKJ-sra, ezek mennek büfé szakra, és sírnak, hogy nem ér semmit a végzetségük utána.
2012. jún. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Persze, tudom én, hogy az ember elcsúszhat a tanulással, utolsó napokra sok minden marad. De akkor nem a neten lógok, és kérdezgetek idegeneket, hogy ennyi meg ennyi idő alatt meg lehet-e x tételt tanulni, hanem kikapcsolom a gépet és tanulok ezerrel.


Kedves 5-ös!

Nem, nem töröm a fejemet azon, hogy lesz-e nekik érettségijük. Előbb-utóbb biztosan lesz, mert akinek több esze van, mint egy marék lepkének, annak a mai rendszer automatikusan kiutalja az érettségit. Csak feltűnt, hogy milyen tömegesen jelennek meg azok a kérdések, amik a totális minimum-szintre törekszenek. Ez nem normális.

Persze lehet, hogy téged ez érzékenyen érint, mert te is a butuska, jaj, csak legyen meg a 10%-os érettségiző vagy, voltál. Attól még nem kell leszólni azokat, akik nem sötétek, mint az éjszaka:)

2012. jún. 17. 22:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés bennem is felmerült...

Most is az egyik azt kérdezi, h elmenjen-e a megnyitóra...?! Nem ne menj el... Nem érettségiztem régen, csak 5 éve, de eszembe nem jutott volna NEM elmenni...

Én sem tanultam magam halálra, de nem is szekíroztam senkit azzal, hogy vajon sokat kell-e tudni a ketteshez.

És láss csodát 4,2-re érettségiztem, most meg műszaki egyetemet végzek el épp... ... ...

2012. jún. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!