Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem vesznek fel orvosira,...

Ha nem vesznek fel orvosira, akkor minek tanuljak?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek. Ki tudja, mi lesz már addigra, hiába hiány van orvosokból Magyarországon, már akár a csillagos ég is lehet a határ, és mindenre fel kell készülni :(


Első helyen a SOTE-ÁOK-t jelölném meg. És mindenképpen Pestre szeretnék menni. De aztán mi legyen? Gyógyszerész? Vegyészmérnök? Biológus? Légyszi' olyat mondjatok, amivel külföldön is el lehet helyezkedni!


Előre is köszönöm! :)



2012. jún. 18. 14:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Biológus - nem nagyon ajánlom

Vegyészmérnök - keményebb matektudást igényel, több iparágban is el lehet helyezkedni

Gyógyszerész - az orvosihoz ez áll legközelebb, egészségügyi képzés, orvosi egyetemen van, jár a diplomához dr. cím, de elég kemény a kémia. Elhelyezkedni lehet patikában, gyógyszergyárban és hasonló helyeken.

Ha nem vesznek fel, és nagyon akarod az orvost akkor várj egy évet, addig tanulj rendesen és felvételizz újra.

2012. jún. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Biológusnak ne gyere, vagyunk már elegen és nem szeretjük azokat, akik orvosiról csúsztal le és B tervnek jelölték meg ezt a szakot. Meg egyébként se tetszene, mert nyilván téged az ember része érdekel, mi meg növényekkel, állatokkal foglalkozunk sejt szinten, vagy az ökológiás résszel, teljesen más mint az orvosi.
2012. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Talán ha megjelölnéd vidéket is, akkor jobb eséllyel mehetnél orvosira....
2012. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Értem, akkor biológus nem, semmiképp. De én Pestre szeretnék menni! Engem vonzz a főváros! Olyan gyönyörű hely, főleg az esti fényekben, amikor ki van világítva az a gyönyörű Parlament, és a csodálatos hidak, ahogy visszatükröződik a Dunában a sok fény...ÓH *.*


És mi a helyzet a biomérnöki szakkal a BME-n? Azok hol dolgoznak?

2012. jún. 18. 16:26
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Akkor meg javaslom, hogy meg se jelöld az orvosit. Ez most szemétnek hangzik, de az orvosihoz baromi nagy elszántság kell. Nem elég annyi, hogy "jelentkezek, hátha felvesznek, de egyébként leszarom".

És ha neked nem jelent annyit, hogy még egyszer újrajelentkezz, vagy másik városba menj, akkor nem ez az álmod, és kínszenvedés lesz elvégezni, ha egyáltalán sikerül.

2012. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem ismersz. Én csak azt mondom, sosem lehet biztosra menni! Mindig kell egy B terv, sajnos. És én már 7.-es korom óta orvos szeretnék lenni, úgyhogy ne szólj bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. jún. 18. 16:49
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Szörnyen gyerekes vagy ezzel a lepontozással. Csak elmondtam a véleményem, mert tudod: ez egy ilyen oldal.

Igen, kell B terv, csak ha olyan nagyon orvos akarnál lenni, akkor az lenne a B terved, hogy újraérettségizel és újrafelvételizel, vagy esetleg bejelölsz másik orvosit is.

Azért nem ezt teszed, mert igazából nem is olyan fontos számodra. De akkor meg minek is jelentkezel?

2012. jún. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, csak kötekedni tudsz, mint az ördög Az ember tragédiájában.
2012. jún. 18. 17:29
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Ez miért kötekedés? Ez nem kötekedés, ez javaslat. Látom, hogy mennyire szenvednek azok az évfolyamtársaim, akik "lesz ami lesz" alapon jelölték be az orvosit. Akiben nincs elég elszántság, az nagyon nehezen végzi el. Ez tapasztalat, nem kötekedés.

Ha olyan baromira fontos neked az orvosi, akkor miért nem írod újra az érettségit, ha nem kerülsz be?

Hm? Erre adj választ....

2012. jún. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jövőre felvételizek, bocs. Még nem is tudom h felvesznek-e. -.-
2012. jún. 18. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!