Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ugye az Utóvizsga időszakban...

Ugye az Utóvizsga időszakban minden tárgyból KELL hírdetni egy-egy időpontot?! FONTOS

Figyelt kérdés
Ha rendes vizsgán megbukik valaki, ugye mindenképp lesz lehetőség egy UV-ra tárgyanként? És min 3szori próbálkozás lehet ugye rendes vizsgából? SZTE-re járok.A TVSZ-ből nem igazán jön le mi a helyzet :/

2012. jún. 19. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Megkerestem neked, ennyi kötelező.

A kar köteles

– olyan számban és létszámkeretben biztosítani vizsganapokat, hogy legalább a vizsgázók

összlétszáma + 50% számú vizsgahely biztosított legyen minden tárgyból a vizsgaidıszakban

az elsı vizsga letételére.

– tantárgyanként hetente legalább egy vizsganapot meghirdetni. A karok ennél több heti kötelezı

vizsganapot is elıírhatnak.


Itt van, hogy vizsgázhatsz háromszor (nem minimum, hanem maximum, utána már külön engedély kell), de azt nem írja, hogy a tanszék köteles kiírni neked még plusz vizsgákat.

A vizsgát oly módon kell megszervezni, hogy minden érintett hallgató jelentkezni tudjon és vizsgázhasson. A

felsıoktatási intézménynek biztosítania kell, hogy az adott képzési idıszakban a hallgató a sikertelen vizsgát

megismételhesse (a továbbiakban: javítóvizsga). A tanulmányi és vizsgaszabályzat megengedheti, hogy a sikertelen

javítóvizsgát megismételjék (a továbbiakban: ismétlı javítóvizsga), illetve hogy a javítóvizsgát és az

ismétlı javítóvizsgát a képzési idıszak lejárta után teljesítsék.

2012. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, de picit értetlen vagyok:

Ha pl a javító vizsga rendes időszakon belül van,akkor utána UV időben már nem kötelesek hirdetni vagy a javítóv. csak UV hétre vonatkozik? + A javító javítóját kérvényezni kell ? Hogy? Bocs az értetlenkedést,de a tanárnak hiába írtam, még nem reagált :(

2012. jún. 20. 08:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom, ahova én járok, ott nincs UV hét, én csak megkerestem a tvsz-t, és kimásoltam belőle. Szerintem nem köteles uv hétre meghirdetni, de nem vagyok benne biztos.
2012. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Csak az lenne még kérdéses, hogy ha a javítóvizsga nem sikerülne (ez most a héten lesz), kérhetem-e a tanárt vagy nem tudom kit, hogy javítsak? Kötelező egyáltalán a tanártól kérni? Ez a tanár egyszerűen elérhetetlen! Vizsgára sem ő jön be :( Sok múlik ezen a vizsgán, szóval ezért feszülök rajta ennyit...Bár hasikerül most,akkor mindegy :/

2012. jún. 20. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!