Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak, ha csak olyan...

Mit csináljak, ha csak olyan szakok érdekelnek amibe van matek, én meg diszkalkúliás vagyok?

Figyelt kérdés

(pl:biológia,állatorvosi(bár a magas pontszám miatt amúgy se lenne sok esélyem),állattenyésztő mérnöki)

Tanuljak olyat ami abszolút nem érdekel?:/

De annak mi értelme van?

Volt valaki ilyen helyzetben?


2012. jún. 21. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

én végzős matek szakos vagyok úgy, hogy kis túlzással kétjegyű számokat nem tudok fejben összeadni. a matematika nem a számolásról szól! előfordult, hogy hetekig nem is volt szám a táblán még gyakorlaton se.

mellesleg bioszon lókaki matek sincs.

2012. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát valamennyi van.Egy ismerős azzal szenved.
2012. jún. 21. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, ami érdekel! Ilyen egyszerű.
2012. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De hogy fogok levizsgázni matekból?:/
2012. jún. 21. 22:48
 5/8 anonim ***** válasza:
első vagyok: bioszon jó ha egy félévnyi matek van. az is olyan, hogy bárki le tudja nyomni, max nem biztos, hogy elsőre. ott inkább a kémiába szoktak belebukni az emberek.
2012. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted a matematikát, érted és ezután is sokat gyakorolsz, akkor nem lesz probléma.
2012. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%

Nem akarlak megbántani, de ez a diszkalkúlia jelenleg egy megbélyegzés. A gyerekek (ahogyan te is) elhiszik, hogy _nem tudnak_ számolni, és kész. Ilyen nincsen.

Nekem is volt diszkalkúliás osztálytársam, a matektanárom mégis azt mondta, hogy rendben, elfogadja, de dolgoznia kell órán, ugyanúgy ír dolgozatot, mindent, ha elakad szóljon neki külön segít. Járt magántanárhoz, külön foglalkozott a matekkal otthon is. Ennek eredménye az lett, hogy ugyanúgy érettségizett velünk, holott fel lett volna mentve...


Ne hidd el, hogy "hülye vagy". Tanulj-tanulj sokat és gyakorolj. Más, nem "megbélyegzett" emberek is küzdenek a matematikával egyetemen, pl jómagam is. :) De amikor elszántam magam 3x annyit foglakoztam vele, elmentem tanárhoz, mindig meglett. Nincs lehetetlen.

Csak sokat kell vele foglalkozni, de ez az egyetemre általánosan igaz.

Olyat ne válassz ami nem érdekel egyáltalán mert kínszenvedés lesz csinálni.

2012. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy kilencedikben mentettek fel,a tanár mondta,hogy csináltassak meg egy vizsgálatot,mert ez így problémás lesz.Felmentettek.Én akkor ennek még örültem,álmomban nem gondoltam,hogy valaha is olyan szak fog érdekelni amihez kelleni fog.Mindig szenvedtem a matekkal,de azért valahogy sikerült összehozni.Velem nem irattak dolgozatokat,sőtt órán se kellett ott maradnom..Így természetesen érettségim sincs belőle.Helyette földrajzból akartam és nem engedték...Így közgazdaságtanból kellett..Amiben szintén van számolás.Ott volt olyan amit megértettem,volt amit nem.

Tehát gyakorlatilag azt se tudom,milyen egy középiskolás matek..Mai eszemmel ezt már bánom.

Egyébként már belefutottam abba,hogy azt tanulom ami nem érdekel.Főiskolás vagyok,csak szenvedek rajta..Meg is látszik,milyen hatalmas lelkesedéssel szoktam belevetni magam a tanulásba.:/

Ha állatokról kéne tanulnom azt élvezném,nincs olyan dolog ami ne érdekelne velük kapcsolatban.Csak ez a matek..Így olyan reménytelennek látom.:(

2012. jún. 22. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!