Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem engednek a szüleim...

Miért nem engednek a szüleim gimnáziumba?

Figyelt kérdés

11/L

Lehet, hogy fiatal vagyok, meg minden, de én nem akarok szakközépiskolába menni.Gimnáziumba szeretnék járni, minden ismerősöm gimnazista lesz.Nálunk biztos csak a buták mennek szakközépbe.Minden okos, aki négyes ötös tanuló, gimibe megy.Anya meg apa nem enged oda.Apa azt mondja, hogy ad szakmát, míg egy gimi nem.De hát ha a gimnázium olyan rossz, miért akarja szinte mindenki oda íratni a gyerekét? Egyik barátnőm anyja például nem engedi, hogy szakközépbe járjon a lánya.Egyébként még azt se tudom mi szeretnék lenni, engem nem érdekel egy szakma sem, ezért akarok gimis lenni.Tuti, hogy nem lesz másképp pályaválasztáskor.


Hatodikos leszek


2012. jún. 22. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha még semmi nem érdekel, akkor jobb neked a gimi, persze az se garancia arra, hogy lesz belőled valami. Sok nagyon-nagyon gyenge gimi van, aminél jobb egy szakközép, de ha nem érdekel a szakterület, akkor csak elveszi a kedved mindenféle tanulástól.
2012. jún. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van sok gyenge gimi, de Ócsán találtam egyet.A Bolyai János gimnáziumról sok jót hallottam, ezért szeretnék odajárni.Egyik nyolcadikos lány is odamegy, és négyes tanuló, ami nyolcadikban nem rossz.
2012. jún. 22. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:

még csak most mész hatodikba, ilyen idős koromba én is gimibe akartam menni (6 osztályosba). 1 évre rá teljesen megváltozott a véleményem és szakközépben kötöttem ki (mellesleg 4,8as átlagom volt).

szval sztem felesleges még ezen aggódni.

2012. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó, de hetedikben már el kell dönteni hová szeretnél menni, mi szeretnél lenni.Elég kevés az esély, hogy addigra változik a véleményem.
2012. jún. 22. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Megértem a szüleidet is. Manapság akkor érdemes gimibe menni ha mindenképp tovább akarsz tanulni, továbbá ezt is leszűkítve főleg valami mérnöknek. Viszont ehhez szerintem kevés hogy valaki ilyen olyan tantárgyat szeret általánosba, az még nem garancia arra, hogy gimibe is fogja.

Én is gimibe kötöttem ki négy egész felett, mert nem tudtam, hogy mi akarok lenni. A gáz csak az, hogy jövőre leszek 12.es és még most se tudom :D

Mindenesetre, ha te sem tudod majd addigra eldönteni, hogy mi szeretnél lenni akkor menj gimibe...lehetőleg valami olyanba ahol nagy hangsúlyt fektetnek a nyelvre, hogy ne csak 4 átlagos éved legyen. (mint nekem...:S) Utána mehetsz egyetemre, vagy OKJ vagy stb, de általában aki gimi után nem megy egyetemre hanem pl szakmát tanulni, az mindig megbánja azt a 4 felesleges évet csak az érettségikért. Ha viszont addigra rájössz, hogy mi szeretnél lenni nyugodtan menj szakközépben. Régen én is így gondolkodtam hogy a közepesek mennek szakközépbe a buták szakmunkásba a jobbak pedig gimibe. De rájöttem, hogy már nem azt a korszakot éljük amikor menő gimibe járni, mert utána úgy is mehetsz egyetemre, hanem azt, hogy van elég sok hiányszakma, és egyéb ami már gyakran többet ér mint egyes diplomák :)

2012. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

amire te hetedikes leszel el fog tellni másfél év. ezen felül pedig még lesz másik másfél éved a tényleges döntésig.

most én is döntsem el hol fogok dolgozni diploma után (HA felvesznek az egyetemre)?

2012. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Csak félek, hogy lenéznek az osztálytársaim ez miatt, hogy lehet, hogy szakközépbe kell járnom. Most is az a véleményük, hogy aki okos, az gimibe megy.De honnan tudják, hogy mindvégig kitűnő tanulók lesznek? Egyébként nem tudják megindokolni, miért mennek gimibe csak annyi, hogy jobb, mint egy szakközép (elég buta válasz). Egyébként meggyőztetek.Apa azt mondja, hogy mi van ha nem vesznek fel egyetemre? Mi van, ha nem tudok elhelyezkedni a diplomámmal? Ezek mondjuk elég fontos kérdések.Ha biztos eltudnék helyezkedni egy diplomával, tuti hogy gimnáziumba mennék.

2012. jún. 22. 22:27
 8/9 A kérdező kommentje:
Apa megengedte a gimnáziumot, oda fogok járni.Nem tudom mi szeretnék lenni, semmi nem érdekel.És elég jól tanulok, bár a reál tárgyakból gyakorolnom kell sokat, hogy jó legyek.
2012. jún. 26. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lettél?
2021. szept. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!