Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki idén felvételt nyer...

Ha valaki idén felvételt nyer egy szakra, és jövőre egy másikra, és kettő szakra jár (felvételi tájékoztató könyv útmutatása szerint), akkor az óráit hogy rakja össze? Egyik félévben ide jár, másikban oda? Vagy összeigazítja az órarendjét?

Figyelt kérdés
2012. jún. 23. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Össze kell igazítani az órarendet amennyire lehet. Mert ha egyik félévben ide jársz a másikban oda annak semmi értelme, akkor egymás után is végezhetnéd.
2012. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. De az órarend ennyire rugalmas?
2012. jún. 23. 15:23
 3/16 A kérdező kommentje:
ja, bocs, ha hülyeség, de még 1 egyetemre sem járok, most érettségiztem.
2012. jún. 23. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:
Általában azért két időpontból lehet választani. Tárgyfelvétel napján minél előbb neki kell állni összerakni az órarendet,nehogy beteljen az egyik időpont. Én például úgy szoktam az órarendemet megcsinálni, hogy inkább reggel bemegyek 8.-ra de ne legyen minden nap 17.-óráig órám. Illetve ha van szünet akkor inkább 3-4 óra legyen egybe ami alatt megéri haza mennem mint mondjuk 3X 1 óra szünet. Persze ezt mindig nem lehet megoldani, de én erre törekedtem.
2012. jún. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Itt van egy órarend példa. Az üres helyekre meg kell próbálni besűríteni a másikat.

[link]

2012. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De nyilván az órákat akkor tudom meg, mikor már fölvettek. Mi van, ha akkor lesz világos, hogy nem tudom összerakni? Kiiratkozom? Halasztok?
2012. jún. 23. 15:51
 7/16 anonim ***** válasza:
Amit nem tudsz bepréselni azt idén nem veszed fel csak következő félévben. Olyan ne csinálj,hogy felveszed van katalógus és nem tudsz bemenni és nem vizsgázhatsz belőle, mert rossz lesz az átlagod és eleshetsz az ösztöndíjtól. Mondjuk jó lenne az tudni, hol van katalógus és hol nincs. Mert ha nincs katalógus, csak vizsgázni kell belőle akkor megoldható, hogy akkor mész órára amikor tudsz.
2012. jún. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Első félévben nem veszel fel egy tantárgyat az harmadik félévben tudod felvenni. Második félévben nem tudod felvenni azt negyedi félévben tudod felvenni. Mert akkor inditják el.De ezzel vigyáz mert ha van ráépülő tantárgy pl; magyar1 következő félévben magyar2 akkor a magyar2.-t nem tudod felvenni mert teljesíteni kell a magyar1.-et hozzá. Erre nagyon figyelj oda, mert könnyel el lehet csúszni miatta. Remélem érted mit írok ha nem nyugodtan kérdez.
2012. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igen, értem, köszönöm a segítségeket. Valójában az a problémám, hogy magyar és angol szak között vívódom. Mindkettőre bőven elég a pontszámom. És mindkettőt szeretném is. Nincs konkrét tervem, de nem leszek atomfizikus. Sokáig gondolkodtam fordító és tolmács szakon, illetve nagyon érdekel a magyar. Magam is író szeretnék lenni, vagy könyvkiadónál dolgozni. Tudom, hogy ezek nagyon lehetetlen gondolatok, de akkor sem érdekel más.
2012. jún. 23. 16:24
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen gondolatok ezek. Sőt végül is egész versenyképes kombinációnak tűnik, egy könyvkiadónál például könnyen el tudnám képzelni ezt a párosítást.

Az órarendet összerakni nem olyan borzalmas. Első körben arra kell figyelni, hogy ami kötelező, és meg is kell jelenni az órán, azok ne ütközzenek. Ahol pedig nincs katalógus, max nem jársz be. Kicsit taktikázni kell a ráépülők, meg a katalógusok miatt, de nem kivitelezhetetlen. Elég sokan meg tudják csinálni.

2012. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!