Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE, SZOTE, DOTE, vagy POTE?

SOTE, SZOTE, DOTE, vagy POTE?

Figyelt kérdés
Melyiket választanátok, és mért?

2012. jún. 23. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen mindenki azt, ahova jár. A SOTE-sok azt mondják hogy SOTE mert legjobb, legerősebb, erre a többi rácáfol merthogy az övék a legjobb, SOTE csak azért nagy nevű mert Pesten van...

Én azért választottam SOTE-t (GyTK), mert Pesten lakom.

2012. jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól mondja,mindenki a sajátját ajánlja :) Pedig amúgy a differencia köztük nem sok,inkább olyan dolgok számítanak itt,hogy pl szívesen buszozol 4-5 órákat mondjuk Szegedre vagy Debrecenbe,és mondjuk kimaradsz a Pesti esti életből,ilyesmik.Oktatás terén szerintem a szint nagyjából ugyanaz mindenhol.
2012. jún. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valóban, azt érdemes választani, amelyhez közelebb laksz, vagy ahova esetleg járnak ismerőseid. Én PTE-re jártam és szerettem, de a többiről is ismertem embereket, ők sem panaszkodtak általában. Mindegyik elég nehéz, de teljesíthetőek, mindenhol kicsit más a rendszer, bár általában ez a különböző tárgyaknál kiegyenlítődik (tehát pl. valahol a kémia nehezebb, valahol a mol. biosz, valahol a fizika).
2012. jún. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Mindenkinek az, ahova jár. Ez tény!

De, ha választani kell SOTE.

Miért? Fővárosban van, rengeteg emberrel találkozol. A legnagyobb. Illetve a pesti élet, a pezsgés, a nyüzsgés. Ami egy fiatal számára nagyon vonzó tud lenni. Még akkor is, ha nem az a bulizós fajta, mert rengeteg kulturális program (színház, múzeum, stb.) kínálata közül választhat.

Persze ezek a többi városban is megvannak, de nem pesti mennyiségben.

Miért neked mi a legszimpatikusabb?

2012. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz abban, hogy mindenki azt preferálja, ahová jár.

Én Szegedre, és most is azt választanám.

Egyrészt nekem adott volt, mert tesóm is Szegeden tanult, és így olcsóbban kijött a lakhatás, plusz hozzám ez van legközelebb. Emellett imádom a várost, szerintem gyönyörű. Bp-t nem szeretem...koszos, büdös, ha lemegyek egy aluljáróba kb. elhányom magam, olyan undorító. Mindenhova baromi sokat kell utazni, drágább az élet is, mint vidéken. Debrecen és Pécs szóba sem jött, mert azok tőlem nagyon nagyon messze vannak:D

Szegedben az a jó, hogy nem túl kicsi, nem túl nagy, van elég lehetőség, de mindenhová könnyen és gyorsan el lehet jutni. Emellett kapuink ingyen bérletet, jegyzettámogatást is. Igazi diákváros:)

2012. jún. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!