Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valaki média tagozaton van...

Ha valaki média tagozaton van a gimiben, annak nagyobb az esélye, hogy bekerül a Filmművészetire?

Figyelt kérdés

Figyelembe veszik azt, hogy én most ilyen tagozatra jártam? Filmrendező szeretnék lenni, nagyon színvonalas az oktatás a sulinkban, sok filmet elemzünk, fogalmakat tanulunk stb. Ha emelt szintű érettségit teszek majd médiából, akkor nagy az esély, hogy bekerülök? Már önálló filmet is készítettem, melynek közönségsikere lett. Arra lennék kíváncsi, hogy mennyire nehéz bekerülni, felvételizett-e már valaki oda.

Előre is köszönöm a válaszokat.

15/L


2009. júl. 7. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a helyzet, mint a szinesz szakkal: nem az erettsegi, meg a tanulmanyi pont nyom a latban, hanem az alkalmassagi, ami tobbfordulos, es nehez (elso forduloban altalanos muveltsegi feladatsor van, kepzomuveszettol kezdve politikaig, filmmuveszetig _barmit_ kerdezhetnek, barmilyen formaban, tesztelve, hogy mennyire vagy kepben, a tobbi fordulorol nem tudok).


Ami viszont jo hir, hogy mig szinvonalas szineszkepzes az SZFE-n tul nem nagyon van, addig pl. az egri EKF eszmeletlen jo kepzest nyujt, konnyebb bekerulni is, nagyon gyakorlatorientalt, es nagy nevek tanitanak ott.


A media tagozat mindenkepp elonyt jelent azokhoz kepest, akik nem vettek reszt elotte ilyen kepzesben, de nem jelent biztos bejutast.

2009. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kösz a választ..de azért remek, hogy minden kérdésre legalább 5-en válaszolnak, erre meg nem képesek. Akkor felesleges kérdést kiírni.
2009. júl. 7. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:

szia, esetleg meg mutatnád a filmedet?

komolyan kérdem, én is nagy filmes vagyok, van már nekem is


és én is rendezőre készülök, vagyis jelentkezek, de ahogy elnézem nagyon nehézkesnek tűnik a bejutás

2013. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!