Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pontszámítás, jár a b2-es...

Pontszámítás, jár a b2-es angol nyelvvizsgámért a 28 pont, ha volt már egy angol közepem?

Figyelt kérdés
Ahová jelentkeztem, törit és angolt nézik. Van egy emelt törim, és egy közép angol érettségim, 5-5. Csináltam 1 nyelvvizsgát is, ami középfokú, ugye az 28. Azt beszámítják nekem? azt tudom, h az emelt angol mellé semmiféle angol nyelvvizsgáért nem kapnék pontot, hisz az emelt alapból 50 pont,szóval oda jár pluszpont, viszont közép angol érettségi kellett, erre csak a duplázás jár. És van a nyelvvizsgám. Hogy is van ez ?
2012. jún. 26. 13:23
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Igen, beszámítják. Csak az általad is említett esetben nem veszik figyelembe.
2012. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
huh, remélem, biztos amúgy? tudsz valami hivatkozást? nagyon megijedtem, mert az a 28 pont döntő is lehet. Bár ígyis meghaladom a pontszámot, de egy nagyobb emelésnél már kérdéses lehet...
2012. jún. 26. 13:39
 3/7 anonim ***** válasza:
számoltasd ki a felvi-n a pontszámodat. az a hivatalos.
2012. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
milyen szakra jelentkeztél?
2012. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
töri
2012. jún. 26. 14:32
 6/7 Andizsuzsi ***** válasza:

"b/ Nyelvvizsga: középfokú (B2) komplex típusú (régi nevén C típusú, középfokú): 28 pont

felsıfokú (C1) komplex típusú (régi nevén C típusú, felsıfokú): 40 pont

Nyelvvizsgákért max. 40 pont adható. (Egy felsıfokú angol, egy középfokú német és egy

középfokú francia nyelvvizsga nem 40+28+28=96 pont, hanem csak 40 pont.)

Ha a jelentkezı egy adott idegen nyelvbıl egyidejőleg lenne jogosult emelt szintő érettségi

többletpontra és nyelvvizsga alapján járó többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a

számára kedvezıbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg"


A töri emeltért járó + pontodat meg akkor, ha a töri eredményét dupláztatod. Jól számoltál, nyugodj meg!:)

2012. jún. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
felvi.hu-n kiszámoltam már köszi
2012. jún. 26. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!