Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi ill. fogorvosi egyeteme...

Orvosi ill. fogorvosi egyetemen az önköltségesről jó átlaggal át lehet jutni az államira?

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 20:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Elvileg. Gyakorlatilag nem ismerek ilyet. Egyébként nem szeretnélek megbántani, de ha a ponthatárt nem tudod elérni államira, miből gondolod, hogy egyetemen úgy tudsz teljesíteni, hogy átvegyenek?
2012. jún. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon a határon leszek...és ezért félek :S De köszönöm a választ
2012. jún. 26. 20:54
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Önköltségesre hülyeség menni. Akkora pénzkidobás, ki a halál fizet félévente 1 milliót?
2012. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Egy évet még valahogy ki lehet fizetni. És ezért kérdezem, hogy lehetséges e az átjutás. Örülnék ha erre kapnám meg a választ.
2012. jún. 26. 21:03
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, inkább várj egy évet és írj egy jobb érettségit, másra is el lehet költeni azt a 2 millát, ne dobd ki csak úgy. Nem is beszélve arról hogy ha véletlenül nem vesznek át, az további milliókat jelent. Hagyj ki egy évet, OKJ mellett tanulj az emelt bioszra és fizika/kémia közül az egyikre hogy tuti fölvegyenek államira jövőre.
2012. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 reptoid ***** válasza:
Én már harmadik éve vagyok költségtérítéses. Bár én nem próbáltam átkerülni, de ahogy hallottam a többiek felől, elég esélytelen. Inkább próbálkozhatsz az újraérettségivel, újrafelvételivel, aztán elfogadtatod a tárgyaid.
2012. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyébként át lehet jutni, elég macerás procedúra, és a tandíj miatt nem gyakori, szóval nehezen fogsz pontos választ kapni hogy ez orvosin hogy megy.
2012. jún. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

Első vagyok. Egyébként ha hivatalos választ akarsz, akkor fogod magad és bemész a kiválasztott egyetem orvosi karának a TO-jára és megkérdezed.

De szerintem is érdemesebb újrafelvélizni. De arra meg suli mellett nem lesz időd, ha elkezded az egyetemet.

Amúgy tudtommal akkor lehet átkerülni, ha államiról kiesik vki, és te vagy a legjobb a költségesek közül. Viszont államiról kiesni igencsak nehéz. Két félév alatt 30 kreditet kell teljesíteni, amit azért kis tárgyakból össze lehet szedni akkor is, ha semmilyen fontosabb tárgyad nincs meg és csúszol...

2012. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 reptoid ***** válasza:
Hát azért van egy pár 8-9-11 kredites tárgy, nem olyan nehéz sokat bukni :)
2012. jún. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Államiról kiesni nehéz ???? Hahaha, orvosin pofon egyszerű! 2 félév alatt kell 25 kreditet összegyűjteni, de a másodév olyan gyilkos, hogy sokan átkerülnek. Itt nem lehet 2-3 kredites szabadon választható tárgyból összegyűjteni... Egy tárgyad nincs meg 3. félévben, nem tudod továbbvinni, csúszol egy évet...



ON: szerintem ha elvi esély van is rá, én akkor is kizártnak tartom hogy át tudj kerülni. Vidéki egyetemeken meg azért nem olyan vészes a ponthatár, hogy azt ne lehessen megütni! És ha már azt sem sikerül, akkor egyetemen nem hiszem, hogy az élmezőnybe fogsz tartozni :(

Én azt javaslom, inkább gyúrj rá még egy évet, hidd el, menni fog! :)

2012. jún. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!