Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-TTK Kémia szakról vélemén...

ELTE-TTK Kémia szakról vélemények? Sok az elmélet vagy inkább gyakorlatias? Mennyi fizika van?

Figyelt kérdés
Jövőre oda fogok járni (BME-VBK-ról megyek át) és kíváncsi lennék, hogy ki milyennek találja ezt a szakot.

2012. jún. 26. 21:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszolok, mivel nem tudok, viszont ha szabad kérdeznem, akkor miért mész át BME-ről?

2012. jún. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát, mert rájöttem, hogy a mérnökség nem az én világom. Mindig is kémiatanár szerettem volna lenni, ezért úgy volt, hogy 3 évet lejárok a BME-n aztán átmegyek az ELTE-re a tanári minorra. De egyrészt a tanulmányi eredményem sem lett valami fényes, másrészt alig tanulunk kémiát a BME-n helyette csomó fizika meg vegygéptan van, én viszont kémiát szeretnék tanulni, mert azt szeretem. Úgy hallottam, hogy az ELTE-n több kémiát tanulnak. Meg hát tanári képzés úgy sincs a BME-n, akkor inkább egy helyen járom le az 5 évet.
2012. jún. 27. 00:32
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

én is vegyészmérnökiről mentem át kémia szakra. csak nem a BME-ről és nem az ELTE-re. :-)

sokkal jobb! itt gyakorlatilag csak kémiát fogsz tanulni. minden ágát részletesen. első félévtől sok laborgyakorlattal. 100000000000szor érdekesebb, mint a mérnöki volt. fizika nekünk 2 félév volt, de olyan hipergagyi, hogy az első félév full középiskola, a második már kicsit nehezebb elektromosságtan, de ahhoz sincs se számolási gyak se labor csak elmélet. azt hiszem a két táryg összesen 3 kredit. ennyi az össz fizika. a többi csak választható. szintén két félév matek. első analízis, de a mérnökihez képest nokedli szinten, második félév valszám. azokhoz van számolási gyak, de nem vészes. főleg mivel nekem matek a minorom. :-D

szóval szerintem tetszeni fog neked is.

2012. júl. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!