Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állam által biztosított 12...

Az állam által biztosított 12 félév hogy működik?

Figyelt kérdés
Most állami finanszírozásban mentőtisztnek tanulok, de a tiszti után szeretném elvégezni az orvosit. A mentőtiszt képzés 8 féléves, ami azt jelenti, hogy a 12 félévből elhasználok nyolcat. Ha az orvosira felvételt nyerek, akkor az ottani 12 féléves képzésből 8 félévet költségesen kell elvégeznem?

2012. jún. 29. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Összesen van 12. Ebből elhasználsz nyolcat, marad négy. A többi nyolcat fizetned kell.

De nincs értelme mentőtisztire menni előtte. Haszna nem lesz, az egyetem így is hosszú, és elég sok az a nyolcmillió forint.

2012. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De mondok az orvosisok 14 félévet kapnak. Szóval szerintem ha orvosira mész, akkor a négy mellé megkapod még a plusz két félévedet államin.
2012. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*mondjuk
2012. jún. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem van értelme a tiszti után az orvosinak ... Legalább van egy alapom, és nem az orvosin szembesülök az anatómiával, élettannal.

Köszi a válaszokat.

2012. jún. 29. 21:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban beszámítják a krediteket, de az a plusz négy év, és sokmillió forint, hát nem tudom. (így gyakorlatilag négy év mentőtiszti, hat év egyetem, négy év rezidensképzés, és végül is a mentőtisztinek sosem fogod hasznát látni, viszont legjobb esetben is 32 éves leszel, mire leteszed a szakvizsgát.

Persze nem lebeszélni akarlak.

2012. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nanana! Ha egy szakon már diplomát szerzett, akkor lényegtelen, hogy hány félévet használt el eddig, onnantól kezdve egy új szakon már csak fizetősön tanulhat!!!
2012. jún. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó jól mondja!!
2012. jún. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2012. jún. 30. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!