Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pázmány Péter Katolikus...

Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Teknológiai Kar VAGY Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb? (Mérnökinformatikusnak)

2012. júl. 1. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Idén jelentkezel? Hány pontod van?
2012. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, idén. Elvileg 335, de nem a pont a kérdés, hanem az intézmények színvonala.
2012. júl. 2. 14:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsi csak már annyira izgulok:D

Szerintem Óbudai:) Nekem is az van az első helyen....szerintem ez a legjobb, akárki akármit mond....a BME-n elmélet van, de az nem jó semmire....

Szóvalszerintem Óbudai, bár nem tudom mennyi lesz a pont, tavaly 323 volt.....a Pázmányon nem tudom... de lehet a 335 nem lesz elég bár senki nem tudja mit hoz a jövő:) de azt mondom OE:)

2012. júl. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A Pázmányon kevesebb szokott lenni a pont, mint az Óbudain.
2012. júl. 3. 12:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet...de én akkor is úgy gondolom, hogy az óbudai jobb, de persze ez csak magán vélemény:) Nagyon sokáig kérdezgettem körbe:) És rengeteget olvastam:)
2012. júl. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, azért kérdezem, mert a Pázmányt előbb jelöltem, mint az Óbudait, viszont az Óbudaira több pont kell, szóval azt akarom eldönteni, hogy változtassak-e a sorrenden.
2012. júl. 4. 00:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Már késő, de az elkövetkezendő nemzedékeknek leírom tapasztalatom. Először Pázmány ITK-ra jelentkeztem, oda is vettek fel, borzalmas félév volt. Hallottam mindenhonnan, ismerőstől, hogy főleg nekem kell majd itthon leülnöm tanulni, gyakorolni, bent nem sokat tanítanak meg (mérnökin alapvető), de Pázmány ebben tényleg rendkívül szélsőséges. Több órám volt, mint jelenleg Óbudain (egy félév után passzívra mentem, majd újrajelentkeztem), de feleannyi anyagot sem adtak le rendesen, mint itt. A kar alacsony létszáma miatt segítségben alig részesültem. Tartottak ugyan konzultációkat, de azok sem értek sokat, illetve túl kevés felsős volt ahhoz, hogy különösebben rám érjenek. Végül félévkor majdnem mindenből átmentem vérverejtékes munkámnak köszönhetően, de borzasztóan megundorodtam az álszent, megbízhatatlan légkörtől (vizsgaidőszak elején elkezdték pl. egy fontos tárgy követelményeit változtatgatni, ez elárulom, TVSZ szerint TILOS, és egyébként is r*hadt dolog). Itt is vannak rossz tanárok, néhány tárgyból fejvesztettség, folyton a HÖK-höz kell emiatt rohangálni, de végül általában igazságosan megoldják. Itt is keményen kell tanulnom, de általában körvonalazzák annyira a szükséges tudásmennyiséget, hogy itthon magam el tudjam azt sajátítani, szóval megvan a gyümölcse. Ja, HÖK-ről még annyit, hogy Pázmányon nemigen hallottam hírét, se hamvát, hacsak nem valami buliról volt szó. Meg hát ott a bionikásokért, a bionikásokért, a nagyszerű bionikásokért - tapasztalatból tudom, hogy szívélyesebben engedik át őket pl. analízis vizsgán, mint egy mérnökinfóst, egyszerűen nem te vagy anyuci kedvenc gyereke, hanem a bionika szak.

Szóval én összességében Óbudait ajánlom inkább mindenkinek, akit érdekel még valami, annak priviben részletezhetem, hogy mitől éreztem rémesnek még ITK-n töltött félévem.

2013. jan. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!