Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy míg itthon...

Miért van az, hogy míg itthon ciki jó tanulónak lenni, az Egyesült Államokban nem?

Figyelt kérdés
Tudom, teljesen más kultúra és abban sem vagyok biztos, hogy itthon tényleg mindenhol stréberezik a jó tanulókat, de nálunk ez volt. Van az osztályban néhány gyerek, aki szín ötös, és nem valami népszerûek, sõt, keményen cikizték õket. Kint pedig 'jó tanulónak' lenni nemhogy gáz lenne, de meg is követelik ezt. És most ezt nem csak filmekbõl mondom, hanem nagyon sokan mondták már, hogy ott az éltanulókat máshogy kezelik, mint itthon. És azzal is tisztában vagyok, hogy nem ez az egyetlen különbség az oktatás terén.
2012. júl. 3. 10:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt sem cikizik a jó tanulókat, csak a szar iskolákban. A kinti helyzetről meg akkor mondj véleményt, ha te tapasztaltad.
2012. júl. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt is csak a szxar sulikban szakiskolákban ciki. kint meg ha értve nézel filmeket akkor nagyon is gáz strébernek lenni.. nem jutalmazza az iskolai társadalom a tinik. Nem a jó kémiás a menő hanem az élsportoló és a gayidi rtrendi...


De tényleg akkor mondj véleményt ha van valós tapasztalatod.

2012. júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én egy erös szakközépbe jártam és nálunk pont forditva volt. ciki volt ha valaki szar a tanulásra. ha vkit abszolut nem érdekelt a jövöje..
2012. júl. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%

Nyolcadik osztályban nálunk azt cikizték, aki rossz felvételit írt, illetve rossz iskolába vették fel. Bár meg kell jegyeznem, hogy a kerület legjobb általános iskolájába jártam(van kb 5-6 iskola itt), csak jó tanáraink voltak, nehéz volt jeles tanulónak lenni. Rengeteg gyerek került át hozzánk, akik aztán közölték, hogy itt nagyon nehéz bírni a tempót, teljesen más az oktatás. Szóval el tudom képzelni, hogy mi egy ritkább iskola voltunk, mert nálunk tényleg kiröhögték a rossz dolgozatot írót jegy bediktálásnál.

Egy nagyon jó hírű, elit szakközépiskolába járok. Itt már nem hangoztatják, hogy mennyire szánalmas is az, akit nem érdekel a tanulás, egyszerűen csak lenézik, bár az osztály 60%-a jó tanuló.

Egyébként nekem hányingerem van az Egyesült Államoktól, és a hozzád hasonlóktól. Mármint még életekben nem voltatok az USA közelében sem, de elhiszitek, hogy ott mindenki intelligens, jó ember, az az álomország, ott marcipánból vannak a házak, felhőtlen gazdaság van, és minden ember toleráns. El kell neked árulnom: HAZUGSÁG! Az emberek buták, egyenesen idióták, elhízottak, szűk látókörűek. Igen, mert ott fellehet jelenteni az Apukát, akinek az 5 éves kisfia megpuszilt egy másik 5 éves lányt az óvodában, MERT AZ SZEXUÁLIS ZAKLATÁS. És igen, ez tényleg megtörtént.

És igen, most mondhatjátok, hogy a magyar oktatás szörnyű. Tudjátok mi benne a szörnyű? Hogy sokat kell tanulni. Az Egyesült Államokban körülbelül negyedannyi a tanulnivaló, és nem, nem túlzok, EZ TÉNY.

Tudod hogy lehet bekerülni ott egy nevesebb egyetemre? Névvel, pénzzel, kapcsolatokkal. Felvételi beszélgetés van, ahová bemegy a diák, a gazdag Apuci, és elbeszélgetnek az igazgatóval. Apuci a végén kezet ráz a góréval, egy kis köteg 100 dollárost csúsztatva a kezébe.

Magyarországon pontrendszer van, SENKIT NEM ÉRDEKEL, hogy ki vagy, hogy hívnak, kiket ismersz, honnan származol, ki az apád, mennyi pénzed van. Mert nem. ITT A TUDÁST NÉZIK.

Szóval fogd be a pofádat, mert rohadtul elegem van ebből a nagy amcsi álomból, BUTA VAGY, tapasztalatlan, nem tudsz semmit, csak elfogadod vakon az általános álláspontot, végig nem gondolva azt.

2012. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az csak jó pont lehet ha okos, szorgalmas vagy. Lehet hogy valami debilek cikiznek miatta hogy jól tanulsz, de majd ha neked akkora előnyöd származik a szorgalmadból és a tanulásodból hogy egy bmw-vel mászkálsz, amíg azok akik röhögtek rajtad máról-holnapra élnek, majd nem fognak cikizni. Mellesleg én még olyat nem hallottam, hogy egy csaj egy buta, link fiút választana egy okos értelmes srác helyett. Persze ez most csak 1 szempont, de csak mondom hogy én így tapasztaltam.


És most félreértés ne essék, nem a szakmunkásokat vagy azokat nézem le akiket esetleg nem olyan jó ésszel áldott meg a sors és nem egyetemre járnak, hanem a link-szorgalmas kategóriát hasonlítottam össze.

2012. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szulettel volna fiunak le se szarnad ezt a strber hulyeseget.

Iden vegeztunk 40en voltunk, 14fiu.


Nalunk fiuknal igy mukodott:

Hat soha nem volt ebbol gond,hogy ki tanult ki nem. 4en tanultak mindig, mi tobbiek pedig probaltuk meguszni a felelest, az irasnal is a csodat vartuk stb, megsem volt ebbol soha konfliktus.

Hogy eros volt e a gimnzium , hat nem tudom. Soha nem voltam kituno, szoval ott is buktam pontot igy vegul 450pontom lett

Osztalytarsam a dolgozatok felerol logott el utolso evben 480ponttal zart

Persze aki nonstop tanult ok sem szerepeltek rosszul(470, 450pontok)



A tanulas nem ciki. Viszont az ciki ha lenezel mast azert,mert rossz jegyet kap.

Ha igazan eros osztalyba kerultel meg fogod latni semmi nem mulik par rossz jegyen...


A lanyok kepesek a semmin is problemazni.(pl: a tanulas mennyisege)

A fiuknal nem sok minden okoz 1 oranal hosszabb ideig problemat.

2012. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző válaszolóval egyetértek, azonban nem kell ilyen durván beszélni. Ilyen alapon te meg bunkó vagy, leírtad magad. Válaszolhattál volna emberhez méltóan is...
2012. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez a 3. válaszolónak írtam amúgy.
2012. júl. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Igen, tényleg durván fogalmaztam, sajnálom, valahogy nem vagyok képes kezelni az unintelligens embereket, pedig szívesen lennék tanár, de hát így nem megy.
2012. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"itthon ciki jó tanulónak lenni"


nem ciki

hamburgert meg krumplit sütni sem ciki

egy légkondis irodában jó pénzért ülni sem ciki

sőt,a gyakorin osztani az észt sem ciki :D

2012. júl. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!