Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nálatok hogyan folyik az...

Nálatok hogyan folyik az érettségi?

Figyelt kérdés

Mert nálunk szlovákián csak angol vagy nemetből, magyarból, szlovákból és választható matekbol van az érettségi írásbeli semmi mast nem lehet ez van marcius közepén. A szobelin ugyan ezek a kotelezők a valaszthatobol itt marvan tobb is.

Továbbá magyaron es szlovakon van egy irodalmi tétel. Magyaron pár nyelvtani kerdes ugyan abbol a témából. Szlovakon meg egy konverzacios tetel. Szobelire egy jegyet kapunk tantargyakkent. Az irasbelire meg szazalekot kapunk egyet a tesztre egyet pedig a fogalmazasra.


Azt nem ertem, hogy szlovákból minek irodalom pláne ugy, hogy a szlovakok nem tanulnqk a vilagirodalomban magyar irodalmat, pedig a magyar szebb, mint a szlovák.



2012. júl. 3. 23:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Angolon 3 felqdat vqn. 1. Kepek2. Konverzacios téma3. Problema megoldás 20 perc egy tantargyra és ha szakbol, akkor 30
2012. júl. 4. 00:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyelvtan, irodalom, töri, matek, nyelv és a választhatóból írásbeli. Szóbeli ha matekból nincs meg a 20% csak 10%,töri,nyelvtan,irodalom, nyelv szóbeli.
2012. júl. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Matematika, magyarnyelv és irodalom ( egyben a kettő), történelem, egy idegen nyelv, egy válaszható tárgy

Ezek a kötelezőek.

Matematikából középszinten csak az mehet szóbelire, aki a 10%-ot elérte, de a 20%-ot nem. ( 20%-tól kettes.) Szóval ez ilyen utolsó javítási lehetőséget ad.

A magyar nyelv és irodalom egy tárgyank számít.

Magyar írásbelin szövegértelmezés van és szövegalkotás.

Történelemből szintén vannak esszék, de vannak rövid feladatok is.

Idegen nyelv hasonló, mint nálatok.

Minden tantárgyra százalékos eredményt is kapunk, ez számít bele a felsőoktatási jelentkezésbe. ( Tehát 80% és 100% is ötös, de felvételinél az előbbi kevesebb pontot ér).

2012. júl. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Irodalom és nyelvtan nálunk is egyben van. Nálunk 33,33 százalékot. Vagy többet kell elérnünk a sikeres irasbeliert. A sikertelen, akkor legalább harmasra kelp pefelelni, hogy megpegyen az érettségi. Fogalmazasnal 27,5-öt kell elérni (szlovákból 28,5-öt értem el. Ha nincs meg, akkor ugyanúgy harmas vagy attól jobb jegyet kell elérni. Magyar és szlovák irasbelin csak irodalom, nyelvtan és szövegértés.
2012. júl. 4. 09:11
 5/9 A kérdező kommentje:
Jq természetesen fogalmazás, de az külön százalék.
2012. júl. 4. 09:14
 6/9 Sidel ***** válasza:

Van magyar írásbeli: szövegértési teszt, fogalmazás (3 választható téma)

Van magyar szóbeli: 20 perc összesen, ebből kb. 5 perc nyelvtan, többi irodalom

Van matek írásbeli: rövid és hosszú feladatok (szóbeli nincs)

Van történelem írásbeli: tesztes cucc, esszé, ebből 2 rövid és 1 hosszú, 1 egyetemes (ez az egyik rövid), 2 magyartöris

Van történelem szóbeli: 60 pontos, kb. 15-20perc

Van nyelvi írásbeli: halottszövegértés, levélírás, olvasott szövegértés, nyelvhelyesség

Van nyelvi szóbeli: németnél egy párbeszéd és egy téma önálló kifejtése (két téma közül lehet választani)

Van egy választható: nekem info volt, word, excel, honlapszerkesztés, adatbáziskezelés, képszerkesztés

Van a választhatónak is szóbelije: Infónál nem témák voltak nekem, hanem témakör lista.


A szóbelikre min. 30perc felkészülési idő jár kivéve nyelvnél.

Remélem segítettem.

Am. Május elején vannak az írásbelik, idén máj.7-11ig voltak a főbb dolgok, de egy-két tárgyból később voltak. A szóbeliknek meg most pénteken volt vége. Először emelt szintű szóbelik vannak utána középszintűek.

2012. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sidel ***** válasza:

Jah, és középszinten 20%-tól kettes, 40%-tól hármas, 60%-tól négyes, 80%-tól ötös.

Emelt érettséginél 60%-tól 5-ös. 30%-tól lehet rá 50többletpontot kapni. A többi jegynél a határokat nem tudom emelt szinten, az enyém ötös lett...

2012. júl. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szlovákiában
2018. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem "Szlovákián"
2018. jún. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!