Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kinek milyen véleménye van a...

Kinek milyen véleménye van a Győri Szécsényi István egyetemről? Azt a véleményt hallotta, hogy nagyon-nagyon könnyü bejutni, a minimum ponthatár is elég, azaz 240 pont, viszont benntmaradni nagyon nehéz,10 diákból 7et kirugnak még az első félévben.

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de 240 pontos diákok közül nem nehéz kirúgni 10ből 7et.
2012. júl. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pff... Ezeket biztos azok mondják, akik ott tanulnak, hogy fényezzék magukat. Meglátnánk, ha egy mérnöki vagy orvosi egyetemre kerülnének milyen nehéz is lenne ehhez képset.
2012. júl. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Attól függ milyen szakra szeretnél bekerülni.

Az iskola neve pedig SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM, nem szécsényi és nem is széchényi!

2012. júl. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de ugy általánosságban, minden szakra könnyű bekerülni? Nekem 260 pontom összesen, ami más egyetemen szarra sem lenne elég, de ebben az egyben bízok hogy ide be tudok kerülni majd jövőre. Bár azt mondják hogy bekerülni be fogok majd valami szakra, de ha 260 pontot tudtam összeszedni középsuliba akkor onnan hamar ki fognak csapni:D Ebben lehet igazság?
2012. júl. 8. 12:04
 5/5 anonim válasza:

Ez a bekerülés dolog csak a pontod alapján fog eldőlni. Logikus, hogy minél több pontod van,annál nagyobb a valószínűsége, hogy felvegyenek.

Nem tudom téged milyen szak érdekelne vagy jelentkeztél-e már, de ezen az oldalon meg tudod nézni, hogy tavaly a különböző egyetemeken és szakokon mennyi volt a ponthatár.


[link]


Az meg, hogy ki marad bent és ki nem csakis a hallgatótól függ. Annak, akinek kevesebb pontja van nem feltétlenül jelenti azt, hogy buta. Lehet, hogy pl jó esze van, csak az érettségin annyira bestresszelt, hogy nem tudott jól teljesíteni, ezért lett kevés pontja. Vagy az is lehet, hogy gyengébb tanuló, de attól még lehet szorgalmas és kérhet segítséget csoporttársaitól vagy járhat korrepetálásra, ha valami nem megy.

Akinek meg sok pontja van, azt is ugyanúgy kirúghatják vagy áttehetik fizetős képzésre. Sok olyan emberrel találkoztam egyetemen akinek nagyon jó képességei voltak, de amikor bekerült a koliba vagy albérletbe, akkor elzüllött, nem érdekelte a tanulás/a vizsgák, hanem csak a bulik, az új haverok, barátnők és az ivászat.


Szóval csakis rajtad múlik. Ha felvesznek és igazán érdekel a szak valamint van benned annyi motiváció, hogy megmutasd, hogy képes vagy rá,akkor menni fog. Persze hozzáteszem minden egyetemen vannak kretén tanárok, akiknek mániája, hogy szívassák a hallgatókat..


Bocsi, ha egy kicsit hosszú lett. (A 3. válaszoló voltam)

2012. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!