Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nehéz óvónőnek lenni? Mennyire...

Szisztöp kérdése:

Nehéz óvónőnek lenni? Mennyire nehéz mindent megcsinálni ami ezzel jár? óvónői főiskolát végeztem, most kezdenék, de olyan félelmetesnek érzem 30 ygerekkel foglalkozni és vigyázni rájuk pedig szeretem őket?

Figyelt kérdés
Nekem is van 2 akiket imádok de nem tudom olyan nehéznek tűnik ez a munka. aki csinálja mit mond?Főleg kezdők véleménye érdekel, ti is féltetek?hogy megy?Van aki megbánta?
2012. júl. 7. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Négy éve dolgozom a fővárosban óvónőként. Egy roma gyermekközösségben dolgozom, ez régi vágyam volt (ebből szakdogáztam, Anyu hasonló ambíciói miatt- ős is pedagógus, kulturális antropológus- kiskoromtól ismertem, nevelkedtem köztük, karitatív munkát végeztem, stb...). A szülők elfogadásától féltem a legjobban, hiszen az, hogy képes leszek e ennyi gyerekre hatást gyakorolni, vigyázni az még a gyakorlatok alatt eldőlt (szerencsére sokat lehettem egyedüli felnőttként a gyerekekkel, próbálgathattam a szárnyaimat). A szülők bizalmát, amikor látták, hogy valóban szeretem a gyerekeiket, sikerült elnyernem. Nagyon jól érzem magam a közösségben. Egy drámaszakkört vezetek (ide már nagyobbak is jöhetnek), amit a szülők abszolút támogatnak. Péntekenként összejövünk az oviban, táncolnak, énekelnek a gyerekek, szülők. Hoznak ropit, üdítőt. Szóval azt hiszem sikeres amit csinálom. Egyébként időm az nem sok van, férjezett vagyok. Most újítjuk a lakásunkat (ahova jönnek a cigány szülők némi ételért, jó szóért cserébe segíteni), és most végeztem az első évemet romológia szakon. Én délelőttös szeretek lenni, mert akkor még van fél napom. A foglalkozásokra főzés közben, vagy TV nézés alatt is fel lehet készülni. Én az agyamban még mindig lejátszok mindent, van A meg B tervem is. Ezeket, bár nem muszáj mindig leírom. Kell ez a biztosíték. Az oviban hamar elfáradok, nem vagyok az a pletykálós fajta, nekem az a munkám, nem kávézgatok. Nálunk 27 gyerek van, kb. 3 fiú van aki kezelhetetlenebb, viszont ott partnerek a szülők. Nehéz volt az elején kivívni a tiszteletet (nyilván azért is, mert középsősök voltak az első csoportom gyerekei). Szóval féltem, leginkább a szülőktől, de idővel belerázódtam.

Egyébként ha a főváros közelében laksz és nincs még munkahelyed, a www.gyermeksziget.hu weboldalon találsz álláslehetőségeket.

Sok szerencsét és gratulálok a diplomádhoz! :)

Ha szívvel-lélekkel csinálod, SZUPER LESZ!! :)

2012. júl. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tudod én 8 éve végeztem de nem mertem elhelyezkedni mert mindig ilyenektől féltem hogy ha mesét mondok elfelejtem a felénél és az tök ciki a gyerekeknél, vagy bénán csinálom a tesi foglakozásokat szóval ilysemi, nem bízom magamban:( Mást dolgozom 16 éve de ez nagyon érdekelne csak félek hogy nekem való-e.Nagyon szeretem a gyerekeket csak a napi feladatoktól félek hogy meg tudnék-e feleni, le tudnék-e koordinálni 25-30 gyereket???Mindenki beletanul szerinted???köszi!
2012. júl. 7. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!