Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik gimnáziumokat ajánlanát...

Melyik gimnáziumokat ajánlanátok egy kitűnő tanulónak?

Figyelt kérdés
Szeptembertől leszek nyolcadikos. Kitűnő vagyok, több kerületi és országos versenyt nyertem. Szeretnék erős gimnáziumba járni Budapesten, de olyanba, ahol jó a közösségi élet, jófejek a tanárok-diájok, és nem cikiznek amiatt, hogy Római Katolikus vagyok.
2012. júl. 14. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed a hvg rangsorát, szerintem ha bármelyik sulit kiválasztod kb 1-5-ig, esetleg 1-10-ig, nem lőhetsz mellé. Köztudottan a Fazekas, Apáczai, Radnóti a legerősebb gimik (legjobb az egyetemre bekerülők aránya, gondolom neked is ez a célod), de hogy milyen a közösségi élet, arról nem tudok nyilatkozni, nem jártam oda. Hasonlóan színvonalas az Eötvös is. Én a Városmajoriban végeztem, szerintem az is nagyon jó színvonalú, a közösségi élet király, és engem sose gúnyoltak, pedig én is keresztény vagyok.


De mondom, nézd meg szerintem a rangsort (minden évben készül, több szempont alapján is), és én a helyedben a legelöl szereplő gimiknek néznék, kérdezgetnék utána részletesebben.

2012. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az igazán erős tagozatos gimnáziumok 6 évfolyamosak, ezekről már lecsúsztál.
2012. júl. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%

Ne menj ilyen lófuttatókba mint amit az első mondott :D

Amúgy jó lenne tudni hányadik kerületben keresel sulit.

2012. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom... a 18.ker-ben lakom, de itt kb csak a Karinthy van ami erős...
2012. júl. 14. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:
Igen, a Karinthy is nagyon jó, ha oda akarsz menni, akkor szerintem válaszd a kéttannyelvű tagozatot. Én személy szerint az Apáczait vagy az Eötvöst ajánlanám, de jó még a Veres Pálné is. A Szent Margit sem gyenge, és azt hiszem katolikus, szóval biztos nem cikiznének emiatt.
2012. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És milyen tagozatokban gondolkodsz? (utolsó voltam)
2012. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom. hallottam, hogy valamelyik iskolákban van társadalomtudományi, az érdekelne, mert a kedvenc tárgyam a töri, de nem tudom hol van ilyen. a fizika is érdekelne, gondolom az matek tagozat mellett erős. a kéttannyelvű tagozat is jónak tűnil, csak nem tudom, hogy így az idegennyelv mellett más tárgyak milyen szinvonalon tanulhatók.
2012. júl. 15. 10:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Az Eötvösben indul humán és angol tagozat, de ha szereted a fizikát, akkor ajánlom a természettudományit is.

Az Apáczaiban van matek-fizika és természettudományi tagozat, ha oda mész nagyon kemény 4 éved lesz. De ha jól tudom, akkor van humán tagozat is ott.

A Veres Pálnéban van reál és humán tagozat.

A Szent Margitban csak sima általános tagozat van.

A Karinthyban -nem vagyok benne biztos,- de azt hiszem ott úgy van, hogy lehet választani, hogy mit akarsz kiemelten tanulni.

Az én sulimban a fizikások, biológiások nagy része egyáltalán nem vallásos, ezért szerintem válasz társadalomtudományi/humán tagozatot. De egy jó suliban semelyik tagozaton nem fognak cikizni amiatt, hogy vallásos vagy.

2012. júl. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Mikből nyertél versenyeket? Úgy látom sok minden érdekel, de hosszú távon szerintem jobban jársz vele, ha megpróbálod eldönteni, hogy mi áll a legközelebb hozzád és annak megfelelő tagozatos osztályt választasz, ezek többnyire erősebbek, mint az általános osztályok.


Ami fontos, hogy az elijeszteni próbáló versenyistállós dumáknak ne dőlj be, és lehetőleg a top gimnáziumok közül válassz. Ott tanítanak a legjobb tanárok, és jellemzően ott a legösszetartóbbak az osztályok is.


Én személy szerint a Fazekast tudom ajánlani, mert oda jártam általánosba és gimibe is. Van speciális matek, természettudományi, társadalomtudományi és általános osztálya is, én életem legszebb éveit töltöttem abban a suliban.

2012. júl. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A társadalomtudományi a Fazekesban van.
2012. júl. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!