Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus:...

Programtervező informatikus: érdemes-e előre tanulni? (Lent)

Figyelt kérdés

Most leszek elsőéves programtervező informatikus a debreceni egyetemen. Az lenne a kérdésem, hogy érdemes-e előre tanulnom programozási nyelvet, például C-t?


A programok felépítését és logikáját ismerem, programoztam már olyan nyelven ami teljesen eltér a c-től, de logikában van némi közös rész.


A nyár alatt emelt matekot tanultam és tanulok is, de ezen felül érdemes-e további erőt fordítanom programozásra, vagy pedig elmagyarázzák majd alaposan? Attól félek, hogy gyorsan ledarálják a tananyagot és csúnyán lemaradok... Gondolom akik programozónak mennek (rajtam kívül) ismerik a c nyelvet vagy valamelyik rokonát és ők előnnyel indulnak, valamint hogy az előadó is ezt feltételezi.


Eléggé félek az egyetemen való elhasalástól, ez az életcélom hogy programozó legyek és megpróbálok mindent megtenni, hogy minél simábban menjen!


Köszi a válaszokat!



2012. júl. 23. 22:42
 1/5 reptoid ***** válasza:
76%
A programozás része felől ne aggódj még. A matekot forszírozd.
2012. júl. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%
24 órás könyveket ha tudsz szerezni azt nézegetheted, ártani nem árt.
2012. júl. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

24 órás könyvek szinte semmit nem érnek info szakon, mert más jellegű feladatok vannak. Csak nagyon az alapok elsajátításához lenne jó.


Amúgy én csak pascalt ismertem mikor kezdtem és azt is csak nagyon alapszinten. Képernyőre íratás kb. Nem maradtam le én sem és nem is tanultam magam halálra, szóval ezen nem kell aggódnod. Matekból ha rendesen készülsz, ott sem lesz probléma. Bár analízisen könnyű elcsúszni. Integrálást, deriválás, határérték számítás nem árt ha jól megy. Bár a gimis anyag kb az első óra feléig be is zárul.

2012. júl. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%
Az egyetem nem tanít meg programozni. Magadnak kell.
2012. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem feltétlenül érdemes ráfeküdni egy kicsit a programozásra, sokkal magabiztosabban fogod venni az akadályt, több időd lesz odafigyelni a részletekre, ha nem az alapokkal küzdesz, nagyobb lesz a "felhasználói élményed", ha nem a vizsgaidőszakra kezd összeállni a fejedben a kép.


Az egyetem nagyon új dolog, az én tapasztalatom szerint az jár jól, aki a főtárgyakból képben van az első féléves anyagból, mert kb. ennyi idő, amíg rájössz, mi az az egyetem, és belejössz a tanulási stílusba.

2012. júl. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!