Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egri Szilágyi Erzsébet...

Az egri Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégiumról mi a véleményetek? Milyen a koli? A közösség?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

5 évig jártam oda,mert nyelvielőkészítős voltam. Az utolsó évben megértettem,miért csak 4 év alapból a gimi:/:DD de egyébként szerettem oda járni!!!:)) A tanáraim többsége jó volt,az osztályfőnököm az egyik legjobb! Én nem voltam kollégista,de a kolis osztálytársaim szerették,pont a közösség miatt! Voltak nekik programok,amikor meg nem,akkor csináltak maguknak!:) Az új épületben jók az apartmanok,de a legjobbakat ki kell érdemelni,elsősöknek az még nem jár!;)( A kaja annyira nem jött be nekik anno.) A koli nagy előnye,h 2 perc alatt be lehet érni a suliba,ez természetesen azt idézi elő,h mindig a kolisok késnek-.- :DD Bár az elmúlt 2 évben be lettek vezetve bizonyos dolgok,amik miatt lehet,h a késések száma visszaesett.(pl Zárják a kaput,régen ilyen nem volt.)

Én nagyon szerettem a gólyatábort, a diáknapokat,az Erzsébet-bálokat,és a különböző ünnepségeket,de az évek előre haladtával sajnos azt kellett észrevennünk,h "romlik a színvonal".:S A tanításé is,részben az új tanárok miatt,részben azért,mert már "szinte akárkit" felvesznek így vagy úgy. :( De nem akarlak elkeseríteni vagy eltántorítani,ha újra választanom kéne,én most is a SZEGet választanám,mert a többi egri iskolánál még most is sokkal színvonalasabb -a Neumann-nal együtt.

Ha van/lesz még kérdésed,szívesen válaszolok!

2012. júl. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy figyeled-e még a megválszolt kérdéseidet, de ha ezt látod, mesélnèl nekem a szóbeli felvételiről?
2013. jan. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom,most hogy zajlik ott egy felvételi, én 2005ben felvételiztem nyelvielőkészítőre. Oda nem kellett semmi "speciális" tudás, ellenben spec angolon német felvételin természetesen idegen nyelven zajlott a beszélgetés nagy része.

2 tanár volt bent, kérdezgették,h mik a kedvenc tantárgyaim,hol lakok, miért akarok a Szilágyiba járni, miért akarok nyelvelőkészítős lenni, mi a hobbim,jártam-e versenyekre, ilyen általános kérdések voltak. (Aztán,akit felvettek, azoknak félévkor kellett tagozatra jelentkezni, de akkor már nem volt külön felvételi, hanem a jegyek és a tanárok ajánlása alapján lehetett bekerülni reál, humán, nyelvi tagozatra, illetve általánosra.)

Arra emlékszem még,h egy falatot se tudtam enni, nagyon rosszul voltam aznap reggel az idegességtől, de teljesen felesleges volt idegeskedni, és izgulni, semmi borzalmas nem volt, nagyon kedvesek voltak a felvételiztetők!:)

Sok sikert!

2013. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszi, szügségem lesz rá!
2013. jan. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szükségem*
2013. jan. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most itt vagyok tizedikes és egyszerűen imádom :) Ha van kérdésed írj nyugodtan! :)
2013. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!