Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nemzetközi gazdálkodásra...

A nemzetközi gazdálkodásra miért akarnak olyan sokan bekerülni? Mit csinál az, aki ilyen munkakörben helyezkedik el?

Figyelt kérdés
Erre a szakra volt a legmagasabb a ponthatár, a Corvinuson 482 pont. Gondolom rengetegen is akartak jelentkezni :D De miért? Ok, felvin kikerestem, milyen tantárgyakat kell tanulnia, de...mi ez a gyakorlatban? Irodai munka? Cégnél? Vagy hol dolgoznak és mivel foglalkoznak? Géppel statisztikáznak? Csoportmunka projektekkel vagy mit? Csak kíváncsiságból...

2012. júl. 24. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

a gépészmérnökire meg 240 is elég

na, melyiknek lesz munkája, ha végez?

2012. júl. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
lesz ott mindkettőnek munkája, nem csak az orvos és a mérnök tud munkát kapni -.- én is ezen a szakon végeztem, logisztika szakirány a BGF en, könnyen találtam munkát,még válogathattam is.
2012. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Levelezőn 240 a gépészmérnöki is meg a nemzetközi gazdálkodás is
2012. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Elég sok rétű, van olyan szakiránya is, hogy gazdasági diplomácia, szóval diplomata is lehetsz, de én a logisztikát választottam.
2012. júl. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De miért akarnak annyira sokan oda menni? Olyan jó a fizetés? Olyan nagy presztízsű ez az állás?
2012. júl. 24. 21:51
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azért mert sokrétű, jó a hangzása :D én azért mentem mert ugye lány vagyok így műszaki pályára nem akartam menni..és orvosnak se..fúj,és gazdasági diplomával elég sok helyen tudsz dolgozni.
2012. júl. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

mert divatszak

kb. mint pár éve a kommunikáció és médiatudomány volt

2012. júl. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy valaki nem lesz mérnök vagy orvos, még kereshet jól a gazdaság területén, más országban is.
2012. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
33%
Nekem vannak közgázt végzett barátaim és ők mindig azon röhögnek, hogy pont arra a szakra a legmagasabb a ponthatár, ami a legkevésbé használható. Biztosan a hangzása miatt hiszik azt, hogy milyen menő szak.
2012. júl. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Juci94 válasza:
Én is ide jelentkeztem és engem felvettek :D A corvinuson ennek a szaknak az az előnye, hogy nagyon sok az ösztöndíj és úgy hallottam, arra is lesz lehetőség, hogy akár hosszabb ideig a Passau-i egyetemen tanuljunk (mert az egyetem kapcsolatban áll velük), ezáltal akár dupla diplomával is lehet végezni, ami azért nagyon nem mindegy :)
2012. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!