Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bolyai János MSZK mik a...

Bolyai János MSZK mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Azt hallotam hogy ez Magyarország legjobb műszaki szakközépe ez igaz érdemes harmadiknak megjelölni? (Fazekas és Apáczai után) nehéz oda bekerülni? És amugy hogyvan ez a felvételi akármenyi sulit meglehet jelölni? Vagy mondjuk csak 3-at és utánna fizetni kell vagy hogy van ez? (most leszek 8.os)

2012. júl. 25. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

bolyaiva nagyon könnyű bejutni, legalább is pár éve könnyű volt.

valamint akármennyit be lehet jelölni,de úgyis ofőd mindent el fog mondani

2012. júl. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem igaz. senki nem jár a bolyaiba hogy leirja milyen???
2012. aug. 13. 21:32
 3/15 anonim ***** válasza:
mi nem igaz?
2012. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem neked mondtam. :D hanem azoknak akik oda járnak és nem írják le hogy milyen a suli.
2012. aug. 15. 12:39
 5/15 anonim ***** válasza:

Én oda jártam, ott érettségiztem 2009-ben. Én nagyon szerettem. Jó volt a gyakorlati oktatása, mind a 4 évben volt műhelygyakorlat, ahol először kisebb lemezmunkákat kellett csinálni, később már elektronikai készülékeket úgy, hogy a doboz is sajátkezűleg készült alumíniumból. Nagyon szerette azt mindenki.

Tanárok is korrektek voltak, követeltek nagyon, de ha tanultál azért tartható volt a szint. 3.8-4 körüli átlag már nagyon jónak számított, tényleg követeltek. Cserébe az érettségire gyakorlatilag semmit nem tanultam, és gond nélkül megvolt a 4,5-ös átlag. Utána műszaki karra mentem egyetemen simán felvettek :)

Én ajánlani tudom, lelkiismeretes tanárokkal találkoztam ott. Voltunk műszaki versenyeken is, és jól szerepeltünk.

Rámjött a nosztalgia :)


Bejutni gyakorlatilag minden középfokú intézménybe könnyű főleg azért mert kevés a gyerek. Ez önmagában nem fokmérője.Van pár felkapott intézmény de ez önmagában nem mutat meg semmit.


Ha valami műszaki pályában gondolkodsz, esetleg egyetemre mennél villamosmérnöki, elektró, gépész, mechantronika, én ajánlom.

2012. aug. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor a bolyai a legjobb műszaki szakközép?
2012. aug. 17. 10:42
 7/15 A kérdező kommentje:
Budapest környékén?
2012. aug. 17. 10:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem egyike a legjobbaknak. Most konkrét adatokat lehetne keresni, 10000 féle mérőszám alapján hasonlítják össze őket...

Szerintem jó képzést ad én nem bántam meg. A volt osztálytársaim 2/3-a kb ment egyetemre.

Amúgy nem szabad felülni ezeknek az idióta számoknak, hogy "menj erős gimnáziumba mert ott 99,999999999999% megy egyetemre a középiskolákban meg csak 65,244892374892379%, ugyanis a középiskolákban sokan maradnak OKJ képzésre. Ugyanis a szakmacsoportos képzésben a 2 évből 1-et elismernek és csak 1 évet kell tanulnod, hogy Technikus legyél. Nálunk az osztály 90%-a maradt Technikusin. De utána mondom több mint a 2/3 ment egyetemre.

A statisztikák szerint mégis csak 10% tanult nálunk tovább érettségi után :S Tehát ezeknek ne ülj fel...

2012. szept. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Amugy a suli épülete milyen? Tiszta? Nagy? Hány emeletes? Van-e udvara? Az udvaron belül foci pálya stb.? A műhely vagy nem tudom hogy hogy hívják az milyen? Bocs hogy ennyit kérdezek de mindent tudni szeretnék róla. :)
2012. szept. 5. 19:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Semmi probléma, igyekszem válaszolni.

Az épület egy régi nagy patinás budapesti épület. Kívülről aprótéglával kirakott, és szépen karban van tartva. 1-2 éve cserélték az összes ablakot műanyagra.

Belül is szép, karbantartott, és vigyáznak is rá eléggé.

Van földszint-1.-2. emelet. Földszinten van úgy emlékszem 9 terem, az 1.-n talán 3 vagy 4? Ott vannak az igazgatósági termek, iroda stb. A 2.-on meg van 6v7 terem. Aztán a földszintnél picit leljebb volt 3 számtógépterem, és ha jól tudom az alagsorban is kialakítottak új termeket. Már nekünk is volt odalent óránk ilyen otthonosan berendezett klubhelyiség volt ott, azt úgy tudom termekké alakították át.


Emellett a kollégium épületében az alsó szint is az iskoláé, ott vannak a műhelyek. A épület végében van 3 műhely, míg a hosszanti folyosón 3 mérőlabor, a másik végen még 3 műhely és a gépterem.

Udvara van, focipálya is van. Ilyen kisebb méretű aszfaltos. Meg van egy tesiterem, az is új burkolattal, most lett felújítva.


A műhelyek is karban vannak tartva, meg a tanárok vigyáznak, hogy a diákok vigyázzanak rá :) Jól műszerezett és felszerelt, mindig minden megvolt, ami csak kellett.

Nagy gépek: Lemezdaraboló, lemezhajlító, esztergagépek, marógép. Azóta lehet van már más is, ezek voltak amikor ottvoltam.

2012. szept. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!