Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet, hogy idén Pécsett...

Hogy lehet, hogy idén Pécsett a mentőtisztire irreális 424 pontos lett a felvételi határ?

Figyelt kérdés
Tavaly 360 körül lehetett, max 380 már nem emlékszem pontosan. Hogy lehet ekkora differencia?
2012. júl. 25. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a pontszám a hozott pontoktól függ, így nem nehéz kitalálni...
2012. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
magas volt a jelentkezők pontszáma.
2012. júl. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha tudnád, hogyan számítják ki a potnhatárt, akkor nem lennél felháborodva. De úgy tűnik, nem vagy elég tájékozott.
2012. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
tudod, mi az irreális? az, hogy ez az oldal lassan gyépéskérdések.hu lesz!
2012. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem vagyok felháborodva(egyébként nem is állok még pályaválasztás előtt), csak érdekelt a dolog. Valóban nem tudom hogy működik a pontszámítás, mivel 3 ember 3 féleképpen magyarázta eddig.

A degradáló válaszadók pedig nem engem minősítenek a stílusukkal, hanem önmagukat.

2012. júl. 25. 19:34
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valóban nem tudom hogy működik a pontszámítás, mivel 3 ember 3 féleképpen magyarázta eddig."


- Kíváncsi volnék, hogyan lehet ezt magyarázna. A lényeg, hogy jelentkezik x számú ember különböző pontszámokkal. Ezek az emberek sorrendbe állíthatók aszerint, kinek van a legnagyobb esélye bekerülni egészen addig, akinek a legkevesebb pontja van. Az egyetemnek minden szakra van egy maximális keretszáma, ami mondjuk y. Tehát alapból az lenne a lényeg, hogy x emberből y számút felvegyenek, ami persze nem mindig jön össze, de próbálnak törekedni rá.


A lényeg, hogy amikor a gép kidobja, pontosan mennyit is vesznek fel (azért kell gép, mert ez bonyolult folyamat; ha valaki egy szakról kiesik, az egy dolog, de figyelembe kell venni a másodikként megjelölt szakját, mert ott is ugyanez a művelet folyik). Ha megvan, hogy y (illetve kicsivel kisebb, mint y) számú embert fölvesznek, szerinted hogyan dől el, pontosan kit is? Persze hülye kérdés; azokat, akik a felső sávba tartoznak az előbb említett sorbaállítás szerint. És hogy mi a ponthatár? A legkevesebb ponttal felvett illető(k) felvételi pontszáma, amelyhez Te tudsz viszonyítani; benne vagyok abban a felső sávban, vagy nem. Marha egyszerű, és remélem, rámutat arra, hogy a szinte hülyeség arról beszélni, hogy a ponthatárokat meghúzzák. Nem egy önkényes folyamat ez, hiszen a ponthatár csupán egy jelző, amely segít tájékozódni.


És remélhetőleg megérted, hogyan is lehet ekkora különbség a ponthatárokban, amely legkevésbé a központtól függ; sokkal inkább attól, hányan hány ponttal felvételiztek.

2012. júl. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, így már érthető, és evidens hogy működik a dolog.
2012. júl. 25. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!